Wpis z mikrobloga

#linux #ubuntu #virtualbox.
Drodzy mircy. Musze postawić sobie ubuntu server na wirtualce (bo nie chce śmiecić sobie dektopa) I mam problem z konfiguracją sieci w VB. Jak ustawię NAT to super ładnie łączy mi się z internetem - ale zaś nie mogę się z guestem połaczyć przez ssh. Więc chciałem żeby zgłosił się jako kolejne urządzenie w moim routerze (brigded adapter). Ale całkowicie nie potrafi się połączyć z siecią (nawet nie potrafi wykryć serwera DHCP) Czy jest to kwestia że połączyłem z wlan0(stąd mam neta ) i wifirifi nie bangla taki myk. Ew. jak zroić żebym mógł się łączyć z ssh przy użyciu NAT (ssh user@adres z wirtualki nie bangla)
  • 4
@WallAR:
VirtualBox
Plik -> Globalne ustawienia -> Sieć
Zakładka "NAT Networks" - włączone NatNetwork (Supports DHCP)
Zakładka "Host-only Networks" -> Dodaj sieć izolowaną (powstanie wpis vboxnet0 na liście)
Powinno wtedy działać. Będziesz mógł się łączyć via ssh na adres IP z vboxnet0. Łączność z internetem również powinna być.
@harvester: Zrobiłem jak pisałeś. Nadal się nie mogę połączyć z ssh ani apache. Stworzyłem NatNetworks i ten vboxnet0. Próbowałem łączyć się używając IP vboxnet jak i adresu samej wirtualki.
Jedynie udało mi się połączyć z ssh jak dałem port forwarding 22 na 3333 na hosta. Ale w przypadku apacha nie zadziałało. A na wirtualce normalnie localhost ma przykładową stronę. I nie wiem czy to ubuntu server jest głupi ale nie przyznał