Wpis z mikrobloga

Mirasy, nowociota w te słynne medżajki here. Tzn, próbowałem trochę pograć przy Therosie i BotG, ale skończyło się na kupieniu intro i kilku boosterów, a potem rakłem z cen. Teraz w sumie otrzymałem sample decki z Core2015 i uznałem, że może warto dać #mtg jeszcze jedną szansę.


Przejdźmy do meritum - jak zacząć (znowu)? Znalazłem w necie opinię iż kupowanie intro jest nieopłacalne, tak samo toolkita. Z drugiej strony były to oceny ludzi z USA, więc względy finansowe i przeliczniki nie do końca się tu sprawdzają. Dlatego, co warto kupić, by na start nie skończyć ze stertą kart, pustym portfelem i brakiem perspektyw? Czy brać intro z Core2015, czy czekać na jakiś inny dodatek? Jeśli tak/nie to jaki?
#mtg #magicthegathering #nowociota #tcg #ccg
  • 18
@TOP___BK: Rzigom HS, wybacz szczerość. W ogóle mi nie przypadła do gustu, w dodatku mam dosyć gier online. Z moim #rozowypasek gramy sobie czasem w mtg właśnie na sample deckach oraz w pokemony. Pomyśleliśmy, że dla odmiany można by było spróbować medżika na ciut większą skalę, bo a nuż nas to wciągnie na dłużej

@krolik_wie_lepiej: Przeczytałem, ale nie znalazłem nic do końca odkrywczego.
Zależałoby mi na tym, aby karty były
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: na cocka znajdziesz mnie pod nickiem 111, często gram Paupera i polecam ten format na budżet, zwłaszcza jak nie pójdziecie w tier 1 tylko za te 40 - 60 zł/deck zrobicie sobie tak z 6 decków do wzajemnych gier, np White Weenie, BR Existence, Elfy, Goby i coś niebieskiego. Albo w ogóle Cube - draft z 360 kart, składasz deck na żywca i grasz z przeciwnikami, jakiś Pauper Cube nieodpicowany
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: zacznij od zastanowienia się, czy masz z kim grać. Najlepiej znaleźć kogoś znajomego (ze 2, 3 osoby) na podobnym poziomie umiejętnościowym i finansowym- dzięki temu będziesz miał motywację do rozwijania się i przebudowy talii bez jednoczesnego przymusu do wydawania kasy.

Prawda jest taka, że medżiki to zabawa wymagająca sporych inwestycji, Standard to 300 - 1000zł co pół roku, modern to zwykle z 2k zł na start. Dlatego lepiej grać ze
@wkrk: Eh, właśnie swoje magicowanie zacząłem z 4 kumplami - 2 jest pro uber graczami, a my trzy #!$%@? kupiliśmy sobie po intro, żeby zobaczyć co to za zwierz. Uberowcy na początku też wzięli introsy, żeby poziom był podobny, poza tym do hehe kolekcji kolejne pudełko. No ale po jakimś tygodniu uznali, że #!$%@? i oni kupują eventy, booster boxy i inne frykasy, i jakoś się znudziliśmy byciem rozsmarowywanymi o ścianę
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: "kupuj wszystko" to najgorsza możliwa rada, 90% produktów nie nadaje się do niczego. Powiedz najpierw, jaki masz budżet, ile osób do gry, i można pomyśleć. Ja mimo wszystko zainwestowałbym w sporo tzw. crap-zestawów, czyli gówienek sprzedawanych na allegro jako box pełen kart i grał ze znajomymi w losowanie albo draft kart- wtedy wszyscy mają równe szanse, bo wygrywa ten, kto lepiej gra. No i nudzi się wolniej, bo zawsze grasz
@wkrk: Widzę, że temat tutaj nie zdechnie, więc napiszę Ci, jak tylko będę miał pewne dane. Problem w tym, iż mam dylemat. Myślę nad tym by spróbować grać z innymi czarodziejami w tych słynnych sklepach z kartami, nigdy koniec końców tego nie zrobiłem


z drugiej strony wiem, że trzeba na to sporo szekli, i mój wewnętrzny janusz jednak nalega na kameralną grę ze znajomymi

Btw - Teraz doczytałem, iż http://mtgspot.pl/duel-decki/32046-duel-deck-elspeth-vs-kiora.html jest
@wkrk: Ale tak btw., mtg to jest jednak śmieszny #!$%@?łek umysłowy. Jak kupowałem intro to sprzedawca na mnie praktycznie pluł. Jak przyszedłem ze znajomą po koszulki do pokemonów, to dostała 5 sampli, pudełko i paczkę protektorów #truestory
Mnie menda nawet nie powiedziała, że sample istnieją, a muszę przyznać, ze biały z M15 ma całkiem dobre karty
@wkrk @Usmiech_Niebios: Obejrzałem sobie filmik powiązany, i spodobały mi się te talie


więc myślę, że jednak 60zł za dwa całkiem porządne decki z planeswalkerami to dobra inwestycja


zzczególnie, że wasz pomysł z pauperem całkowicie zdobył moje zainteresowanie. Jako, że jeśli chodzi o manę jestem #whitepower to chętnie posłuchałbym waszych rad i ruszył z jakimś znośnym deckiem w świat. Tylko czy talia na soulmenderach lub innym leczeniu, w ogóle zda egzamin w
a.....y - @wkrk @Usmiech_Niebios: Obejrzałem sobie filmik powiązany, i spodobały mi s...
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: Jeśli chcesz zagrać z innymi "czarodziejami" w sklepiku i nie cieszyć się z jednego remisu przez cały wieczór, który udało się ugrać, bo zamulałeś, a równocześnie nie chcesz wywalać 500-1000zł na deck, to chyba warto spróbować draftu (tylko nie wpakuj się w MM2 ;) Tyle, że nie tak od razu, bez przygotowania.

Jeśli znasz już dobrze zasady, to przestudiuj parę razy wszystkie karty z DTK i FRF i zrozum działanie
@anarchoprymitywizm_przemyslowy: Po za tym skoro masz sklep z okolicy to chociaż napisz skąd jesteś, może jakiś mirek ma blisko i zagra z tb ;) I poszukaj może sklep ma grupę na fb i tam idzie się umówić na jakieś casualowe gierki żeby cię wdrożyli w to :D (sam się zastanawiam co kupić)
@Maixior: moim zdaniem jeśli nie zachowujesz formatu draftu (w tej chwili 2xDTK i FRF, z rare'ami i uncommonami na miejscu) , ani nie planujesz grania standardu, to możesz kupić cokolwiek co wyjdzie tanio. Byle proporcje kolorów były ok i było z kim grać, bo to jest największy problem z draftem w domowym zaciszu.
@brainac: w sumie draft grać 4fun mi chodziło xD bo jak będę chciał grać 1tier taliami to zrobię proxy i zagram z kumplami :P Teraz czekam na wyniki konkursu u Magic4fun, może uda się coś wygrać xD