Wpis z mikrobloga

Odnoszę wrażenie, że połowa wykopków nie rozumie różnicy pomiędzy nie pójściem na wybory a oddaniem głosu nieważnego. W głowach takich ludzi "nieważny" oznacza "nie liczy się" czy "nieistotny" pewnie dlatego, że tego uczą dopiero w 2 klasie gimnazjum na WOSie.

Protip - ilość takich głosów nie jest podawana bez powodu.

#wybory #oswiadczeniezdupy
  • 14
  • Odpowiedz
@wypokwybor: @Neaopoliti: @marc1027: @3nriqu3: W ten sposób powinno się głosować aby wyrazić niezadowolenie z wyglądu obecnej sceny politycznej, gdy nie masz żadnego kandydata czy partii na którą chciałbyś oddać swój głos.

W ten sposób pokazujesz innym, mniejszym partiom czy osobom chętnym do wejścia w politykę, że istnieje elektorat do przechwycenia a obecnym politykom, że są #!$%@? warci i nic sobą nie reprezentują.

Jak ktoś tego nie rozumie to
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: mialbys rację, gdyby PKW liczyła z jakiej przyczyny glos jest nie ważny. Na chwile obecna na procent głosów nieważnych składają sie ludzie którym żaden z kandydatów nie odpowiada, gimbusy które dopisuja Chuka Norrisa i oddają na niego głos wrzucając fote z tego na instagrama oraz Ci którzy z przyczyn technicznych oddali głos nie wazny (źle zaznaczyli/nie trafili w kratkę/etc.)
Kukiz mądrze powiedział - nie warto oddawać głosów pustych, gdyż daje
  • Odpowiedz
Kukiz mądrze powiedział - nie warto oddawać głosów pustych, gdyż daje to pole do fałszerstw


@nieznamciebie: Głos nieważny oddaje się w sposób uniemożliwiający podrobienie...

@Spaceman_: Jak ktoś jest Januszem to tak myśli. Ucinam tu dyskusje, bo szanuję swój czas.
  • Odpowiedz
@nieznamciebie: Głos nieważny oddaje się w sposób uniemożliwiający podrobienie...

Ale głosy ważne można przerobić na nieważne dorysowujac drugi krzyżyk albo przerabiając go na #!$%@? :| dlatego istotne jest, aby całościowy procent takich głosów był najmniejszy.
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Trud twój daremny przyjacielu. Ja również dziś oddałem głos nieważny i nie mam już siły tłumaczyć gimbusom na Wypoku dlaczego... Jest to wyrażenie opinii, gdy nie jesteśmy w stanie, pomimo dobre woli, skłonić się ku żadnemu kandydatowi. Korzystamy ze swojego prawa.
Zupełnie mnie rozwala, jak taki matoł jeden z drugim coś tam bełkocze o dodawaniu pracy Komisji :-). Ludzie... To jest dosłownie ten sam, jakże wykipowany przez oświecone Wypoki, tok
  • Odpowiedz