Wpis z mikrobloga

Szanowne Mireczi,
studiuję sobie na PW na 3. roku, elektrotechnikę na specjalności elektronika przemysłowa.
Odbyłem już dwie różne praktyki - formalnie wystarczy jedna, ale robiłem je dla siebie żeby trochę zorientować się czym by tu w przyszłości można się zająć..
Byłem w jednej firmie, która zajmowała się instalacjami elektrycznymi, miałem praktyki na budowie w Warszawie i było to całkiem ciekawe przeżycie, trochę się nauczyłem, ale też zdecydowałem, że inżynierem robót elektrycznych być nie chcę ;) za niska płaca, zbyt dużo ludzi może zrzucić na ciebie konsekwencje ich fuszerki. Poza tym bardziej ciągnęło mnie zawsze do elektroniki.
I teraz odbyłem staż w firmie, której jednym z odgałęzień była produkcja/montaż różnych podzespołów do energoelektroniki (to tak bardzo ogólnie powiedziane). Firma nic mi nie płaciła - płaciła mi uczelnia i to naprawdę przyzwoicie (atrakcyjny konkurs stażowy).
I w tej oto firmie pracowałem po prostu na montażu - składałem klucze tranzystorowe dla jednej z dużych firm produkującej generatory do nagrzewania indukcyjnego. Staż mi się skończył, na początku myślałem żeby zostać w tej firmie na wakacje i pracować tam też na następnym (ostatnim inżynierskim) semestrze studiów.

Ale się wk**łem.

Bo zupełnie darmowego dla nich pracownika, który umie naprawdę dużo jak na studenta rzucili do najmniej skomplikowanej roboty. I przez 3 miesiące nie wpadli na to by może poznać moje możliwości, a ja żebym mógł poznać możliwości firmy.
Lubię myśleć w pracy, lubię gdy coś mogę ulepszyć, lubię projektować, wymyślać przeróżne rozwiązania. Znajomi śmieją się, że powinienem zajmować się zawodowo rozwiązywaniem problemów.
A tam jedyne kwestie w jakich się starałem wykazać to jak zautomatyzować sobie swoją pracę na tyle by wychodziła jak najszybciej i najstaranniej. I muszę przyznać, że udawało mi się to dobrze.

Ale i tak się wk
**łem.

I stąd moje pytanie do was.
Czy ktoś w okolicy Warszawy bądź w samej Warszawie byłby w stanie polecić mi firmę, która szuka ludzi (jeszcze bez inżyniera), którym da prawdziwą robotę do wykonania i jakąś płace za nią, rzuci ich na głębszą niż mielizna wodę i doceni jeśli sobie poradzą?
Jeśli ktoścoś to będę wdzięczny, bo mam spory zapał do pracy i do przekucia swojej "jakiejśtam" wiedzy na praktykę.
Szczęść Boże!
#plc #energoelektronika #uc #mikrokontrolery #labview #autocad #automatyka
  • 6
@piotrgredowski: www.maps.google.pl : "automatyka warszawa", po 3cim roku wysłałem 115 CV. Duże, małe, średnie firmy, dosłownie wszędzie waliłem i dostałem kilka ofert. Bez doświadczenia, jeśli takowe posiadasz to szanse są o niebo lepsze. Wystarczy, że dobrze skomponujesz cv i na bank wezmą Cię w miljard miejsc (https://interviewme.pl/blog - polecam tak swoją drogą, dużo świetnych wpisów o tym jak powinno wyglądać CV). Dodatkowo, www.bk.pw.edu.pl OBOWIĄZKOWO, jest tam przeogromna ilość ofert pracy.
@piotrgredowski: napiszę Ci szczerze z mojego doświadczenia: jak byłem na studiach też miałem podobne doświadczenia jak ty. Na zajęciach szło mi dobrze, lubiłem to czym się zajmowałem, starałem się nabrać jak najwięcej doświadczenia. Praktyki odbyłem w elektrowni na kilku działach (AKPiA, Pomiary, Elektrycy), a później załapałem się na płatny staż z uczelni. Pracowałem w firmie, która zajmowała się wykonywaniem maszyn głównie do przemysłu Automotiv, ale było też kilka innych projektów. Miałem