Wpis z mikrobloga

Mirki, wczoraj piliśmy wódkę ze znajomymi, i jednym z uczestników picia był pewien Turek. Rozmawialiśmy po angielsku, rozmowa zeszła na tematy polityczne i historyczne. Kilka ciekawych rzeczy z niej wyniosłem:

- Ludobójstwo Ormian - poruszyłem te kwestię to nic nie powiedział, jakoś kręcił, kręcił i zmienił temat, widać jak działa tam zakłamywanie tej części historii.

Mówił że w Turcji jest źle, młodzi chcą nowoczesnego życia a starzy ( w tym jego rodzina ) chcą więcej religii. Powiedział ze gdyby przyznał się że jest ateistą to by go chyba zabili. Podkreslał także fakt, że większość Turków obecnie twierdzi że Ataturk i rewolucja młodoturecka to zło i głupota, a Kemal Pasza był idiotą bo ateistą... Większość ludzi gloryfikuje coraz bardziej czasy Imperium Osmańskiego i chciałoby powrotu takiego dużego islamskiego państwa. Tacy jak on którzy chcą dążyć ku Europie są w mniejszości.

Ogólnie wyniosłem obraz Turcji jako kraju który dąży do zacofania i że jesli myślimy ze to Polska jest podzielona, to nie wiemy o sytuacji Turcji, i jesli komuś się wydaje młodemu że starsi ludzie są u nas zbyt religijni i zacofani to nie chcielibyśmy być w sytuacji młodziezy w Turcji...

#turcja #historia #turcy #ataturk #islam
  • Odpowiedz