Wpis z mikrobloga

NIE UWIERZYCIE...

Gadzibastion zamienił się w ptasi bastion. Na FB w grupie #szczecin, dziewczyna zamieściła prośbę o pomoc - ma małego wróbelka i nie może się nim zająć. No to BACH. Zrobiłam prowizoryczne gniazdo, kwoka grzeje, robaki w pogotowiu. Oby coś z maluszka było, wiec trzymajcie za niego kciuki!!!

Dostał imie Jack - Jack Sparrow #heheszki

oto mieszkanie malca
a oto śpiący on

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym związane? Jakieś porady? (dziewczyna dzwoniła do dwóch towarzystw zajmującymi się takimi stworami, nie chcieli przyjąć, powiedzieli tylko czym karmić...)

#ptaki #zwierzaczki #pomocy #smiesznypiesek #chwalesie #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz: @nat89
Pobierz Khaleesi - NIE UWIERZYCIE...

Gadzibastion zamienił się w ptasi bastion. Na FB w gr...
źródło: comment_jB80d2XYraZ8HDnqTOavefTaZAlaUGX3.jpg
  • 77
@Khaleesi @GraveDigger: nie chce być pesymistą, ale odchowanie pisklaka w takim stadium rozwoju wymaga naparawdę dużo czasu, umiejętności i szczęścia - większośc takich prób ze strony osób zielonych w temacie kończy się niestety zejściem pisklaka, często pomimo wielkich chęci i zapału opiekuna. Na sieci jest już wystarczająco dużo informacji na ten temat żebym nie musiał się powtarzać, jeśli faktycznie się tego podejmiesz i uda ci się odchować to będzie to wspaniałe
@Khaleesi: Tylko nie robaki. Sprawdź jaki to ptak, i potem zobacz co można mu podawać. Musisz mu dawać wodę, malutkimi kropelkami z jakiejś pipety ewentualnie nasączonej chusteczki.
Ja małymi porcjami dawałem kiedyś jajko zmieszane z białym serem.

Jeśli chcesz żeby przeżył to oddaj go do odpowiednich organów :) Ja znalazłem 2x mimo wielkich chęci, nigdy nie przeżyły.

http://www.stop.eko.org.pl/portal/index.php?module=article&id=18 Czytaj to
@Mazgens: Dziewczyna, która go znalazła dzwoniła w 3 miejsca i nigdzie nie chcieli go przyjąć "bo nie ma szans na uratowanie", jedna babka tylko powiedziała, co z nim zrobić i że robaki będą ok. Poza tym przeczytałam też o innym karmieniu i dzisiaj zaopatrzę się w resztę potrzebnych rzeczy ;)
@Khaleesi: Moje piskle wyglądało identycznie jak twoje, i robakami nie mogłem go karmić. W sumie nie wiem może wszystkie wyglądają tak samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko nie ładuj mu całego robaka bo go udusisz
@Khaleesi: o cholerka, jaki maluch! kiedyś przez 10 dni opiekowałam się malutkim jerzykiem, który wypadł z gniada. codziennie, co godzinę mucha, komar lub inny latający owad, zgnieciony paluchami- tak, jakby zrobiła to mama ptak w dziobku. dzień przed śmiercią dałam mu larwy much- takie do kupienia dla wędkarzy, dzień później było z nim kiepsko, a w nocy umarł. pod żadnym pozorem nie dawaj mu tych larw, czytałam na forach, że są
Pobierz lunam - @Khaleesi: o cholerka, jaki maluch! kiedyś przez 10 dni opiekowałam się malut...
źródło: comment_nc2ErrHqoHc1qmFZSpVbWh72ovpZ4Iw1.jpg