Wpis z mikrobloga

Dobra, bo się znowu mnoży trochę dziwnych rzeczy o #trybwyborczy to uporządkujmy najbardziej moim zdaniem prawdopodobny przebieg wydarzeń przed Sądem Okręgowym. Jaram się każdą sprawą w trybie wyborczym. Dają mi radość bo szybko są postanowienia i nie trzeba czekać. Już się nie mogę doczekać parlamentarnych bo tam jest od cholery jakichś gównowniosków i jaja są, coledzy i coleżanki, jak berety.

Wnioski sztabu PIS są dostępne na wpolityce.pl. Trochę się nad nimi popastwię i postaram się wyjaśnić dlaczego będzie moim zdaniem oddalony. A przynajmniej dlaczego moim zdaniem oddalony być powinien.

Najpierw inkryminowane wypowiedzi (boldy od wnioskodawcy):

Trudno mi uwierzyć w ogóle, że mamy do czynienia tylko z podwyższonymi emocjami. Nie wydarzyło się w Polsce nic takiego a w Toruniu na pewno, żeby te emocje spowodowały tak karygodne zajścia. Jestem przekonany, że mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją, widzieliśmy tam skandujące grupy. To jest coś nieprawdopodobnego, to absolutny skandal. W obliczu takiego skandalu i zachowania się ludzi, którzy popierają Andrzeja Dudę, bo tam skandowano „Andrzej Duda” i „gestapo”, chcielibyśmy wiedzieć, jak odniesie się do tej oburzającej historii sam kandydat Andrzej Duda

Emocje w końcówce kampanii a także agresja słowna zaczynają przybierać kształt agresji fizycznej skierowanej przeciwko panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu. Chcę wyraźnie powiedzieć, żę próba fizycznego ataku na prezydenta powstrzymana na szczęście, wspierana dziesiątkami okrzyków pełnych nienawiści to jest przykład jacy ludzie w tej chwili zmierzają ku władzy, jakim ludziom jakiego rodzaju Polska jaki język polityki jest najbliższy. Chcemy w tej sprawie po pierwsze wyrazić głębokie zaniepokojenie i oburzenie a po drugie oczekujemy od pana Andrzeja Dudy kontrkandydata w tych wyborach zdecydowanej reakcji na tego typu zachowania wobec jego konkurenta.


Zacznę od drugiej wypowiedzi bo jest banalniejsza. Przykro mi. To ocena. Ocenami sąd rozstrzygający sprawę w trybie wyborczym jest niezainteresowany. Ktoś powie „no curwa ale przecież wszyscy wiedzo, że chodzi o to, że oni mówią, żę to PIS nasłało a PIS nie nasłało przecież”. Ja natomiast wskazuje, że tam nie ma żadnej informacji Andrzeju Dudzie poza tym, że powinien on zabrać głos w tej sprawie. Głosuję na Dudę i dokładnie tak samo uważam. Powinien i dobrze zrobił, że zabrał. Sąd bada jedynie wypowiedzi co do faktów, nie co do opinii. Informacja nieprawdziwa z tego słynnego artykułu 111 kodeksu wyborczego to informacja, którą można falsyfikować, czyli przypisać jej cechę prawdy lub fałszu.

Przy pierwszej wypowiedzi jest podobnie acz miałem już pewne wątpliwości. Ale to jednak nie jest wypowiedź co do faktów a jedynie wskazanie na konieczność zabrania głosu przez Andrzeja Dudę gdyż byli tam jego zwolennicy. Obie wypowiedzi to stek bzdur ale wątpię żeby można te bzdury oceniać na gruncie art. 111 kodeksu wyborczego.

Sporym problemem jest sama konstrukcja wniosku. Uzasadnienie jest strasznie skąpe i można je streścić w ten sposób – w Toruniu chcieli zrobić krzywdę Komorowskiemu. Duda dowiedział się o tym po fakcie. Szejnfeld powiedział X. To agitacja. To fałszywe słowa. Wnoszę i wywodzę jak we wstępie. No curwa mać. Naprawdę w Warszawie nie było jednej otwartej kancelarii, która by wam ten wniosek napisała?


Kwestia przeprosin… Kamaaaaan. Tekst pojawia się na tvn24 a wnioskodawca chce przeprosin w GW, Newsweeku i Wprost oraz tvn24? I w ogóle sama treść przeprosin… (upraszczając) przepraszam, że twierdziłem, że pan Andrzej Duda zorganizował atak na prezydenta. No curwa gdzie tak mieli twierdzić? Już pomijam, że przy tak skonstruowanym żądaniu to se Grupiński może zamówić ogłoszenie w tym newsweeku czcionką 5, która będzie ledwo czytelna i a nad nimi #!$%@?ć artykuł o tym jak bardzo krzywdzi go postanowienie sądu. Bądźmy poważni.

Więcej mi się pastwić nie chce bo będę sobie teraz pił piwo marki Ciechan.

Naprawdę, bardzo, bardzo, bardzo się zdziwię jeśli Sąd Okręgowy a później Sąd Apelacyjny nie #!$%@? tych wniosków przynajmniej co do przeprosin. Kto wie, może zakaże rozpowszechniania informacji ale też mi to wielkie zwycięstwo… I tak bym się zdziwił. Dla mnie to oddalenie w całości i jeśli będzie inaczej to aż napiszę do PISu z prośbą żeby mi uzasadnienie przesłali.

PIS strzela nie tam gdzie powinien więc udzielę im darmowej porady. Na dzisiejszym spotkaniu z Komorowskim jakiś chłopak krzyczał o WSI. Typ prowadzący wiec powiedział

jak państwo widzą, Andrzej Duda ma swoich przedstawicieli wszędzie.

Chcecie pisać wnioski? To macie jeszcze czas. Piszcie czym prędzej. Informacją nieprawdziwą jest, że krzyczący na wiecu człowiek jest przedstawicielem Andrzeja Dudy ponieważ Andrzej Duda nie udzielił mu pełnomocnictwa ani nie jest on uprawniony do reprezentowania Komitetu Wyborczego Andrzeja Dudy. Szarpnijcie zatem tego kolesia od konferansjerki.

XOXO
YOLO
#prawo
  • 24
  • Odpowiedz
@theone1980: wydaje mi się, że to jest ciągłe grzanie lemingów - idźcie, idźcie curwa! patrzcie co sie dzieje! pis! pis ante portas! fanatycy religijni! straszni ludzie! za inviro będzie więzienie! a gość z prolife chciał zabić prezydenta! idźcie! idźcie curwa na wybory!
  • Odpowiedz
@marianbaczal: bardzo mi się to podoba co napisałeś. Swoją drogą, początkowo myślałem że chodzi właśnie o chłopka z Pro Civili.

Piłeś nowe Piwo z Grodziska? Browar Fortuna uruchomił produkcję w Grodzisku Wlkp.

e: no i podtrzymuję - jak sąd oddali, to idzie sygnał do ludzi "Andrzej Duda organizuje zamachy na prezydenta! PiS podało do sądu i przegrało, więc to prawda".
  • Odpowiedz
@marianbaczal: zgadza się ale to było dobre 5 lat temu ludzie maja już ich dosyc, sztuczek sie dwa razy nie robi, bo tonie działa, podejrzewam ze bronek ma ok 35 %żelaznego elektrolatu może do 40 dociagnie
  • Odpowiedz
@theone1980: przekonamy się w niedzielę czy straszenie PISem nadal jest skuteczne. Przyznam, że przez ostatnie dwa tygodnie było naprawdę mocne #!$%@? w tę nutę i naprawdę nie potrafię przewidzieć wyniku wyborów. Być może faktycznie nadal żyję w 2007 roku.

@flejwaflejwaplejapleja: nie piłem jeszcze ale pewnie kiedyś się skuszę. Dzisiaj tradycyjny Ciechan bo przybucowałem na piwo z wąsem Sir Arthur za 7 zeta czy ileśtam.
Kwestii politycznych nie analizowałem.
  • Odpowiedz
@theone1980: o #!$%@?, no tego się nie spodziewałem xD. No sory ale to argument totalnie z dupy. Sąd ma #!$%@? obowiązek ten wniosek rozpatrzyć.
W Krakowie Sąd Okręgowy robi dyżur i wnioski przyjmuje portier. W soboty i niedzielę także lol.
Morzna?
Morzna.

@stekelenburg2 idzie zmiana Steke. Państwo prokuratorsko-policyjne nadchodzi. Soon.
  • Odpowiedz