Wpis z mikrobloga

Nie mam w zwyczaju pisania tutaj tego typu historii i kwestii ale wydaje mi się że jest to coś na co warto zwrócić uwagę.

Mialem spotkanie biznesowe w #dubaj wczorajszego dnia z pewną rosjanką, członkinią zarządu miedzynarodowej firmy zajmującej się dystrybucją najwyższej klasy kawioru z Jesiotra czy Bieługi.
Rozmowa była bardzo miła i serdeczna ale nie mogłem się oczywiscie powstrzymać od zadania pytania o to czy wspiera Putina w jego działaniach.
Jej odpowiedź była zasadniczo krótka.
-Tak...
W takim razie zacząłem ją w dość subtelny sposób wypytywac o fakty które są im znajome.
Okazuje się że ta kobieta jak i pewnie wiekszość rosjan tej generacji ( ona ma 37lat ) ma kompletnie wyprany mózg.
Pełna emocji przedstawiała mi jedynie słuszą wersje wydarzeń oraz faktów które mają miejsce.
-Putin to mąż stanu i obrońca sprawiedliwości
-Putin jest ofiarą spisku USA
-Zielone ludki? Nie wiem
-A separatysci rosyjskojezyczni? - caly wschod ukrainy mowi niemal tylko po rosyjsku.
-Dziesiatki tysiecy Ukrainców, uchodzców jest teraz w rosji. Skoro rosja ich zdradziła to dlaczego są u nas?
-Białe Ciężarówki to pomoc humanitarna
-Broń Separatystów i pojazdy to tylko to co zdobyli na placu boju na ukrainie.

Zapytałem o pakt Ribbentrop-Molotov.
-Nie wiedziala, zaczela googlować, więc zasugerowałem jej nie spoglądanie na wyniki wiki.ru tylko zerknięcie na
angielskojezyczną wikipedie... zaczęła coś kojarzyć że to była unia przeciwko żydom.
(wut?)
Zapytałem jej czy wie że w 1939 17 wrzesnia rosjanie najechali na Polske?
-Rosjanie nie najechali na Polskę, oni ją wyzwalali.
skala mojego zdziwienia podczas tej rozmowy zaczela przekraczać skale życiową.

Ostatecznie zapytałem ją o Katyń...
Czy ty Tatiana z relacji historycznych, źródeł etc wiesz co wydarzyło się w katyniu?

-nie, nie znam tego wydarzenia, pierwszy raz o nim słyszę...

...

Nie miałem nigdy świadomości tego jak propaganda Putinowska może wywierać silny wpływ nawet na ludzi najwyzszego szczebla finansjery i biznesu w szczegolnosci dość młodej generacji, wydawało mi się że tego typu sprawy dotyczą tylko średniego i niskiego szczebla którego w Rosji jest najwiecej, niestety byłem w błędzie.
Absolutnie zaślepiony naród a dawkowane im każdego dnia informacje przez upaństwowione media tylko bardziej uświadamiają ich w jedynej i słusznej racji ojca narodu Władymira Władymirowicza Putina...

W mojej prywatnej opinii śmiem stwierdzić że jeżeli doszło by do takiej sytuacji że Rosjanie (armia) najechali by Ukraine, to
Rosjanie (naród) wiedzieli by i byliby tego w pełni świadomi że to misja która ma na celu ratowanie Ukrainy, a nie jej zniewolenie.

Jakkolwiek zakonczylismy tą rozmowę kwestią że musimy spotkać się poza biznesowo by pogadać o tym bliżej. Bo nie była to najelpsza platforma do takich rozmowów zwlaszcza ze temat spotkania byl zupelnie inny. Wówczas może uda mi się nagrać za jej przyzwoleniem czesc tej rozmowy by uwierygodnić to co napisałem wyżej.

#polityka #historia #rosja #faktyhistoryczne #4konserwy #neuropa #niecoolstory
  • 8
  • Odpowiedz
  • 13
@szczepqs: bez przesady. Zapytał o obecną politykę a od słowa do słowa tak się rozmowa potoczyła. Może Cię zdziwię ale ludzie czasami rozmawiają o polityce :)
  • Odpowiedz
@szczepqs: powiem więcej, ona sama przekonywała mnie w trakcie rozmowy że ta prawda która ona zna jest tą własciwą, że to co nam pokazują i przedstawiają to czysta propaganda.

zapomniałem wspomnieć, rozmawialismy też o korupcji w krajach bloku post-sowieckiego.
  • Odpowiedz
  • 9
@Shewie: znam mężczyznę (obecnie ok. 70 lat) który ma żonę Rosjankę. Ojciec tej żony został oskarżony i zamordowany za czasów Stalinowskich, co ona sama komentuje: "i słusznie został zabity, widocznie był winny czemuś"
  • Odpowiedz
@Shewie: Pryzgotuj sie ze nastepnym razem powie że pakt Ribbentrop Mołotow nie był niczym złym bo Polska miała swój z Hitlerem i chciała napadac na ZSRR tak jak zrobiła z Czehcosłowacja.
Nawet jesli przyzna że w Katyniu Sowieci rozstrzelali oficerów wytłumaczy ot jak Putin tym że Polacy zabili jencow bolszewickich w latach 192021 i poda zawyżoną ich liczbe.
Może powie ze ZSRR odbudował Polske po wojnie i żywił ją przez prawie
  • Odpowiedz
  • 0
@Shewie: heeeeej, ona odpowiadała prawie tak samo jak zachód mówi o wojnach w Afganistanie czy Iraku. Kto by się domyślił ze wcale nie tak nam daleki od siebie...
  • Odpowiedz
@Shewie: wystarczy obejrzec dokument "pocalunek Putina" albo jakikolwiek film o wspolczesnej Rosji, np Barbary Wlodarczyk. Tam wszacy mowia o tej samej, zaklamanej historii. Pranie mozgu odbywa sie od pokolen. Przeciez ich ucza w szkolach od zawsze, ze Rosja nigdy nie najezdza, ona wyzwala. Rosjanie nic nie wiedza o najezdzie na Polske, o pakcie RM.
  • Odpowiedz