Wpis z mikrobloga

Byłam dzisiaj na wywiadówce u mojego dziecka w szkole (5 klasa). Pani od historii była pod wrażeniem jego poglądów, a jednocześnie wyraziła swego rodzaju niepokój. Na ostatniej lekcji improwizowali obrady okrągłego stołu. Młody ogłosił się władcą i dyktatorem. Stwierdził, że tylko odpowiedni dyktator może zaprowadzić porządek w tym kraju. Dodatkowo ogłosił, że zdecydowanie ograniczy zasiłki socjalne i jednocześnie obniży podatki dla osób pracujących. Dzieci krzyczały "Młody na prezydenta". Oby tylko nie zaczął tej dyktatury za bardzo trenować na kolegach bo i tak za często bywam wzywana do szkoły :-/
#truestory
  • 22
@feketehajuno:

I recently asked my neighbors’ little girl what she wanted to be when she grows up. She said she wanted to be President some day. Both of her parents, are liberal Democrats, were standing there, so I asked her, ‘If you were President what would be the first thing you would do?’

She replied, ‘I’d give food and houses to all the homeless people.’

Her parents beamed with pride.

’Wow…what
@feketehajuno: Nie mam pojęcia, mówiąc szczerze - przypomniało mi się, gdy przeczytałem Twój wpis, wpisałem w google "neighbour girls president money to the poor" i pierwszy wynik okazał się trafiony, jakiś serwis konserwatystów w USA. Równie dobrze może być urban legend, jak historia o profesorze ekonomii, który wystawiał zbiorcze oceny całej grupie (;