Wpis z mikrobloga

@mipdata:

Witajcie Mirabelki i Mireczki,
konto założyłem tu już jakiś czas tego, ale stwierdziłem, że zanim cokolwiek napiszę napierw poczytam i poobserwuje. Może uda się uniknąć komentarzy typu: 'usuń konto' ;)

Chciałbym przedstawić Wam firmę, w której pracuję. MIP to polska firma trudniąca się w ciekawej sztuce odzyskiwania danych. Wiele osób tego nie wie, ale dane można odzyskać nawet po naprawdę poważnych awariach, np. jak telefon przypadkiem wpadnie Ci pod koła pędzącego samochodu, albo mniej spektakularne, ale mimo wszystko możliwe, gdy w dysku twardym padnie głowica, bądź też gdy sprzedajecie komputer przez Internet i myślicie, że po formacie już nic na nim nie ma ;)

Oczywiście wiem, że nic tak nie działa na Mireczków jak #rozdajo, dlatego też specjalnie dla Was przygotowałem 5 pendive-ów, które rozlosuje wśród plusujących (losowanie zrobię w poniedziałek, o godzinie 15:00).

Jeżeli będziecie mieć jakiekolwiek pytania związane z odzyskiwaniem danych, to pamiętajcie, że ja i mój zespół chętnie na nie odpowiemy i doradzimy.
  • 17
@mipdata: proponuje zrobic ama, dla mnie jest to ciekawy temat.
Mam pytanie. Czy jestescie w stanie odzyskac jakiekolwiek dane po wyzerowaniu dysku np. dosowym programem MHDD lub komenda dd if=/dev/zero of=/dev/sda wykonana pod linuksem?
Wedlug specow z elektrody ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk jest to niemozliwe, ale troche poczytalem rozne artykuly i komentarze w necie i zdania sa podzielone.