Wpis z mikrobloga

@Krisskow: Tak czytałem już Wikipedię, niestety nie uczyli mnie tego w szkole. Zdanie społeczeństwa jest jednak inne niż sobie kaczmarski wyobrażał, co też można przeczytać w wikipedii. Możesz sobie też opuścić obrażanie, skoro nie potrafisz prowadzić dyskusji na poziomie, lepiej się nie odzywaj bo wychodzisz na idiotę.
@Warwick: Jak już wcześniej wspomniałem, dopiero dziś dowiedziałem się jaka jest "jedyna prawdziwa wersja" dla co poniektórych. Nadmienię tylko, że poezję można interpretować na własny sposób i nie zawsze zgodny z intencją autora, to czyni nas ludźmi że potrafimy wyciągać samodzielnie wnioski.
@zyyx: Szlak mnie trafia jak czytam takie banialuki. Mam CHYBA wszystkie płyty Kaczmarskiego, kupione opracowanie jego wierszy, biografię itd, ale to jest nie ważne w tym momencie.
Cumplu zyyx, interpretuje się całość utworu. Wyciągaj sobie jakie chcesz wnioski z treści, no ale CAŁEJ. Nie obciętej pod własną interpretacja.

Masz rację natomiast w tym, że poezję trzeba analizować przez Siebie, nie opierać swojego zdania wiecznie na innych ludziach. Zabija to sztukę.

Piątka,
@Kusymir: Masz rację, moja interpretacja ostatniej zwrotki to niezmienność sytuacji pomimo walki i oporu ludu. Pomyślałem, że dobrze wstrzela się to w dzisiejsze sytuacje w naszym kraju.