Wpis z mikrobloga

Wiedźmin 3 - wrażenia FPS na i3 4150, GTX 660@1180 MHz i 8 GB RAM:
Ustawienia - Full HD, wszystko medium, oprócz trawy, która jest na low. Postprocessing low.
Pomiar minutowy z przebieżki w wiosce.
Min - 29 FPS, Max - 45 FPS, Średnio - 36,5 FPS
Generalnie spadki poniżej 30 FPS jednostkowe, ale wrażenia płynności absolutnie nie ma, frametimy kiepskie, percentyl 95% - 46,6ms, percentyl 99% - 59 ms.. Polecam odpalenie AA w postprocessingu - troche siada wydajność, ale bez tego gra wygląda po prostu słabo.

@xXxAlanossxXx: ty chyba byłeś zainteresowany

#wiedzmin #wiedzmin3 #komputery #hardware
  • 20
  • Odpowiedz
@relik39: no dobra, niby i5 3210, ale GF 660M i 4 GB RAMu, na 1600x900 i low się tnie ( ͡° ʖ̯ ͡°) myślisz, że da się coś uratować samym RAMem?
  • Odpowiedz
@relik39: Procek mocno ponizej minimalnych wymagań, przez niego prawdopodobnie masz tak słabo z FPSami. Ja na bardzo podobnej karcie graficznej, przy ustawieniu wszystkiego na high (poza hairworks) mam bardzo stabilne ~45 FPS, bardzo przyjemnie i płynnie się gra.
  • Odpowiedz
@Kangel: A u ciebie odwrotnie, karta graficzna poniżej minimalnych i prawdopodobnie przez nią masz problemy. Ta gra jednak siada głównie na GPU więc tutaj nic oprócz wymiany grafiki raczej nie pomoże. Ludzie raportują że na 4GB ramu potrafi śmigać pięknie, na procesorach z minimalnych wymagań da się grać przyzwoicie, ale już grafa poniżej minimalnych to lipa ;)
  • Odpowiedz
@relik39:

kek, 4 wątki wystarczają spokojnie wg testów.


Według jakich testów? Minimalne wymagania to i5-2500, a on jest 20-30% mocniejszy od twojego proca według różnych benchmarków.

. "Na podobnej" - czyli jakiej?


Radeon HD 7950
  • Odpowiedz
@Shaki: we wszystkich testach podają, że nawet takie dziadki jak Phenom II 965 ciągną tę grę bez trudu, mój i3 jest "ździebko" lepszy.

Radeon HD 7950

To nie jest podobna karta, raczej klasę - półtora klasy wyższa.
  • Odpowiedz
@relik39: Niah, jest w miarę zbliżona, tym bardziej jeśli weźmiesz pod uwagę że Wiesiek dużo lepiej chodzi na kartach od Nvidii.

Wyczyśc komputer, zdefragmentuj, poczyść rejestry, ściągnij jakiś program do optymalizacji i wywalenia niepotrzebnych procesów/usług/bajerów, to powinno ci jeszcze spokojnie z 10 FPS podskoczyć.
  • Odpowiedz
@Shaki:

Niah, jest w miarę zbliżona, tym bardziej jeśli weźmiesz pod uwagę że Wiesiek dużo lepiej chodzi na kartach od Nvidii.

Na Maxwellach. Keplera olali. I nie jest zbliżona ani troche, 7950 był 2 półki cenowe wyżej, GTX 660 stał pomiędzy 7850 a 7870.

Wyczyśc komputer, zdefragmentuj, poczyść rejestry, ściągnij jakiś program do optymalizacji i wywalenia niepotrzebnych procesów/usług/bajerów, to powinno ci jeszcze spokojnie z 10 FPS podskoczyć.

sugerowanie że mam syf
  • Odpowiedz
@relik39: W grach ten radek wyciąga zazwyczaj coś koło 5-15 FPS więcej w zależności od gry, więc nie jest to jakaś duża różnica. 7950 stoi między 660 a 670, trochę bliżej tego drugiego.
  • Odpowiedz