Wpis z mikrobloga

Mirki co polecicie mi w sprawie mojego pierwszego auta. Przyszedł czas szukania i wyboru mojego pierwszego samochodu, Cena auta to do 4 tysięcy (zbieram jeszcze, połowę $$ już mam) i co polecicie? Od zdania prawka nie jeździłem.... więc to tak jakbym zaczynał od nowa :D Najważniejsze, żebym trochę nim pojeździł, nabrał doświadczenia, ale i także żeby naprawy/części nie zjadły mi portfela....

Autem poruszałbym się w mieście, od czasu do czasu wypad w dalsza trasę (tak żeby koła mi nie odpadły, albo nie stanął na środku autostrady)

Wybór padł na
Opel Corsa B
Opel Astra F
Opel Astra G
Nissan Primera P11
Renault Clio II

Paliwo : Benzyna/Gaz, w ostateczności diesel

Podkreślam, że nie chce golfa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co wybrać, co będzie najlepsze dla świeżaka takiego jak ja? Na co uważać, na co patrzyć?

#auto #pierwszysamochod #kupnoauta #samochody
  • 29
@malinowydzem: Z tego co wymieniłeś Primera. Dobre silniki do gazu, przedlift 2.0 był 7lat w rodzinie. Oby nie 1.8 bo padaka taka sama jak w Oplu 1.6 16v. W każdym aucie patrz aby miało jak najmniej rdzy. Ale łatwiej będzie Ci trafić ładnego lanosa niż P11...
@malinowydzem: ople to rdzawe suki;)
z tych wszystkich to polecam CLIO II najlepiej 1.2 w gazie;) jezdzenie za grosze( ͡° ͜ʖ ͡°) a czescie tez w miare tanie( ͡° ͜ʖ ͡°)
buda nie gnije bo ocynk, a silnik tez w miare zdrowy jest;) z bolaczek to troche elektryka. ale nie znowu jakas powazna. czesto padaja przyciski od otwoeranai elekrtycznego szyb, wysztarczy kupic nowy
Civic Vi? Pewnie bedziesz musial dolozyc... Corsa/Clio spoko, bezpieczne wybory. Astry G nie kupisz dobrej w tej cenie.
@Daniel0204: Lanos tylko w gazie bo pali dużo, ale za 4k bardzo dobra propozycja ( ͡º ͜ʖ͡º) Łatwo znaleźć 'od dziadka co jeździł tylko do kościoła', a silnik 1.5 86km spokojnie wystarcza na (dość) niedużą budę.
@malinowydzem:
za 4 tysiące trudno o dobre Auto, wiec raczej nie szukaj konkretnego model, a czegokolwiek co będzie w dobrym stanie i mieści się w budżecie.

Na co uważać, na co patrzyć?


1)Nie zrozum mnie źle, ale popatrz gdzie znajduje się najbliższy fachowiec co sprawdzi to Auto. Nie polegaj na rożnych poradnikach z internetów i innych znawców udzielających się w internetach lub przy "wigilijnym stole". Bo niestety poziom wiedzy na Forach
@malinowydzem: to znowu ja :) zapomniałem o jeszcze jednej propozycji, Rover 25! Większość części pasuje od Civica, mogą być problemy z częściami blacharskimi... Rover miał fajne silniki benzynowe, fajne diesle (proste - bez dwumasy itd.) - nie wiem czy były w 25, wiem że były w większych modelach. Trzeba by sprawdzić. W każdym razie jest ich mało, są taniutkie, i ten brytyjski design - albo stwierdzisz że jest piękny albo że
@Yashin: Są taniutkie nie bez powodu. Jak ci jebnie uszczelka pod głowicą w tym paździerzu to zobaczysz co to koszty. Polecam forum roverki.ue.

@matyosoo: Czekam na Twoją propozycję - co kupić w tak małym budżecie, jestem ciekawy.
Lanos 1.6 16v całkiem nie źle się zbiera... Wszystkie Golfy III, zajeżdżone śmiecie E36 1.8 dymasz Lanoskiem bez problemu. Tylko do Lanosa koniecznie LPG, przy dynamicznej jeździe po mieście spali z 12L gazu
@Daniel0204: Nic z Niemca bym nie kupił. Budżet rzeczywiście taki, że nie poszalejesz. Wg mnie nie jest aż tak ważne co wybierze, ważne żeby kupił coś co będzie mu się podobać i będzie w jak najlepszym stanie. Niezwykle ciężko znaleźć taki samochód, ale da się. Kumpel ostatnio za 2k (sic!) kupił niesamowicie zadbaną astrę G z 2000r. od jakiejś babci ze śmiesznym przebiegiem, która z racji zdrowia nie może już jeździć
@jestem_legenda: Mowa o CJ0? Zawsze mi się podobał przód w tych autach, tył za to mają brzydki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Słyszałem, że doskonale się prowadzą za sprawą wymiarów autka - jest dość niskie i szerokie, czy to prawda? Pytam z ciekawości.