Wpis z mikrobloga

#polityka #propozycja #panstwoobywateli #postulaty #jedoczenie

Szanowne Mirki,

Ja wiem ze wszystko co sie dzieje w polityce jest o kant dupy rozbic. Niechlubnie musze sie nazwac dawnym wyborca PO.

Ale przez ostatnie wykopki wpadla mi do glowy ciekawa koncepcja- Gdy Po nie bylo jeszcze u wladzy i zdobywala poparcie- zastosowala ciekawe triki...
-4xtak
-3x 15%
etc etc etc. Tym mnie przekonano.... Nie przekonal mnie pojedynczy polityk bo do tych od urodzenia nie mam zaufania. przekonal mnie kawalek papieru zwany dalej programem wyborczym.

czlowieka latwo zdyskredytowac- tak jak dzieje sie to dzis z PBK, Donaldem, Kopacz, Waltz etc. za to postulaty jest duzo ciezej ruszyc....

Na tegorocznych wyborach ludzie, ktorzy nie bardzo interesuja sie polityka nie mieli na kogo glosowac, poza dwoma pierwszymi kandydatami. Cala reszta byla dyskredytowana, i nie wazny byl ich program wyborczy, bo koniec koncow (wg mediow) Braun to katolicki oszolom, Kowalski to nacjonalista, Korwin to gwalciciel, pedofil, a na Kukiza wjezdzaja ze jest alkoholikiem etc.... Kazda osobe mozna szkalowac- jak widac z efektem.

postuluje wiec, aby zrobic liste 10 najwazniejszych rzeczy dla Polski, ktore beda zrzeszac wszsytkich antysystemowcow i ich elektorat- ponad podzialami osobowymi.

moje propozycje:
1. Zlikwidowanie podatku dochodowego- jako najbardziej patologicznego i najmniej efektywnego
2. wprowadzenie JOW (lub innych alternatywnych systemow wyborczych)
3. zwiekszone finansowanie Wojska Polskiego
4. Prawo do posiadania broni
5. zlikwidowanie senatu (?) (nie wiem jaki procent spoleczenstwa popiera taka inicjatywe)
6. odrzucenie roszczen zydowskich skierowanych w nasz kraj (emerytury, odszkodowania etc. to nie nasza wina i to chyba winno byc jasne)
7. dozywotni zakaz pelnienia funkcji publicznych po udowodnieniu korupcji/dzialania na szkode panstwa przez sad najwyzszy.
8. obnizenie podatku VAT
9. zlikwidowanie (przejsciowo zmniejszenie) PIT
10.

w koncu to tylko propozycja i po konsultacjach z wami mozna je zmienic, cos dodac, cos odjac. gdy przybierze to ostateczna forme, chcialbym wyslac email'e do przedstawicieli antysystemowcow, by zjednoczyli sie wokol postulatow nas obywateli (i mirkow ;))

ustalmy rzeczy ktore sa dla nas najwazniejsze- a politycy ktorzy beda to dla nas chcieli wdrazac znajda sie sami.

ps. wychodze z ta inicjatywna poniewaz sam obawiam sie ze przed jesienia bedzie wielki problem koalicji Kukiz- Korwin, kto bedzie mial wiodacy wplyw na strukture? otoz zaden z nich tylko postulaty ktore przez najblizszy czas beda ewoluowac.