Wpis z mikrobloga

Mirki, od #pc #komputery #gtav

i5-3470, 6GB Ram, GT 630.

GTA V tnie tak po 40 minutach rozgrywki. Do tego czasu wszystko śmiga ładnie czy deszcz czy noc czy miasto czy wieś, ale nagle dostaje klapsa i się tnie co jakiś czas.

Ilość zainstalowanych gier ma też znaczenie na obciążenie Ramu?
Może update 4 coś zmieni?

Jestem świadomy, że karta do dupy, ale na razie nie stać mnie na zakup lepszej. Nowe tytuły jak Project Cars, DIRT Rally chodzą płynnie w niskich ustawieniach, za to w rozdziałce 1080p. Ale, GTA w 1600:900 i nawet w 720p tnie po jakimś czasie, ale restart gry i dalej chodzi płynnie te 40 minut.

Temperatury spoko. Ostatnio czyściłem z kurzu i przy graniu mam ~ 55 st. na GPU i tyle samo na i5 z boxowym chłodzeniem.

Może ustawienia stronicowania mam popieprzone?
Pobierz
źródło: comment_9p6AgXtCIYDCWV40rdUZep394XGcm0c8.jpg
  • 28
@weeden: może crack jest jakiś #!$%@? i gdzieś jest wyciek pamięci? Jak już nic nie pomoże to kup grę i lepszą kartę graficzną. Za nawet 500zł da się dostać 660ti, które jest zupełnie wystarczające.
@Daszekk: Gram na medium. Jest opcja odblokowania low Q? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@plnk: serio, takie sytuacje są? Prawda tak, że to jeden z pierwszych cracków. Chodził to nie ruszałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@weeden: wystarczy na jednej partycji. Wycieki pamięci to bolączka niejednego programu. Cracki nie są wyjątkami. Ja tam kupiłem grę na premierę i nigdy takich problemów nie miałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@weeden: Ja grając na lapku i 4gb ram miałem podobny problem, tylko nie trwało to 30 minut, a 1-2 minuty i zaczynały się ścinki. Chociaż pierwsza akcje z bankiem było idealnie. Dopiero w mieście. Podejrzewam, że to zapchany ram. Jakiś mirek na takim sprzecie jak mój też miał ten problem, wsadził dodatkowe 4gb i mówił, że problem zniknął.
dodam, że działała płynnie (i zaczeła ścinać) zarówno w 800x600 jak i 1366x768.
Ilość zainstalowanych gier ma też znaczenie na obciążenie Ramu?


@weeden: Nie ale ilość odpalonych aplikacji ma. Wyłącz firefoxa jak grasz.

Może ustawienia stronicowania mam popieprzone?


@weeden: Czemu?

Masz dysk SSD?
Ustawienia grafiki masz na maks tego paska? Zostaw trochę wolnego, bardzo możliwe, że doczytuje z dysku jakieś tekstury.
Mocno Ci się tnie czy tak przycina tylko co jakiś czas?
Prawdopodobnie brakuje Ci RAM lub pamięci karty graficznej.
@hpiotrekh: Też myślę że to wina Ramu, bo gra jest dosyć duża i problem występuje na każdej rozdziałce. Zwiększyłem tę pamięc wirtualną i zobaczę później jakie będą efekty.

@wycz: @Daszekk: Nie wiesz może od czego jest TMPIN1 w HWM? Jest wyraźnie wyższa niż pozostałe i miała przez dłuższy okres temp. ~61 st.

@canto: Brak SSD. Mam na minimum wszystko co idzie. Przycina co minutę i klatkuje chwile i
Pobierz
źródło: comment_QIS5lXIDXrA9h29aD11D3Dc7mhpLpLYh.jpg