Wpis z mikrobloga

@SScherzo: Nie zwracałem na to uwagi bo nie wiedziałem z czego żelatyna jest robiona. Nie interesuje się tym aż tak głęboko aby się znać na składzie jedzenia. Dla mnie istnieje ono wyłącznie po to aby zjeść i nie być głodnym, choć szczerze wolałbym aby w ogóle nie było potrzeby jedzenia i nie trzeba było nic jeść, z co za tym idzie także załatwiać potem potrzeb fizjologicznych, a więc podwójny profit.

A
@Nevardus: ja na początku też zapomniałam o żelatynie, ale szybko się zreflektowałam i uważnie sprawdzam etykiety. ale są też substancje żelujące pochodzenia roślinnego lub chemicznego, np. guma guar, wtedy jest na etykiecie to napisane. samo określenie "żelatyna" oznacza niestety tę pochodzenia zwierzęcego.
@SScherzo: Tak czy inaczej dużo ważniejsze jest aby nie jeść mięsa niż tej żelatyny, bo zwierzęta męczą się tam i są hodowane dla mięsa, a żelatyna to tylko przy okazji. Gdyby ludzie przestali jeść mięso, to nikt nie hodowałby raczej zwierząt dla samej zelatyny bo by sie to zwyczajnie nie opłaca i dużo taniej i korzystniej byłoby produkowac wiecej roślinnej czy chemicznej żelatyny.
@Nevardus: pewnie tak, ale nadal jedząc żelatynę korzystasz z produktu zabijania. skóra niby też jest przy okazji, ale jednak dla mnie to trochę niezbyt fajne żeby ją kupować. o futrach nawet nie wspominam, bo nigdy mi do głowy nawet nie przyszło by kiedykolwiek chcieć je mieć. obrzydliwy proceder.
@SScherzo: Ja się dopiero teraz dowiedziałem o żelatynie, ale chyba nie będę nic specjalnie z tą informacją robił, bo słodyczy czy galaretek i tak bardzo mało jem. Mogę co najwyżej ograniczyć je jeszcze bardziej.
@Nevardus: tak jak mówiłam - nie tylko w tych produktach jest żelatyna. wystarczy że zjesz serek homogenizowany z żelatyną. np. Danio stosuje, więc zrezygnowałam, a bardzo lubiłam. warto sprawdzać etykiety po prostu, bo w składzie jest zawsze zaznaczona jej obecność w produkcie. ale zrobisz jak zechcesz :) no i nie każde słodycze też ją mają, więc nie trzeba z nich z tego powodu rezygnować. i nie wszystkie serki. serki z Biedry