Wpis z mikrobloga

@edgar_k: spróbowałbym Unity. Przy okazji oblecisz też inne platformy. Podkreślam jednak, że sam jeszcze nic na WP nie robiłem, więc może znajdą się lepsze rady ;-)
  • Odpowiedz
@skew: mozesz sie smiac ale ja mam w zasadzie tak samo xD
@admund: tak chociaz bardziej to sie nazywa zabawa - niewiele rzeczy do tej pory zrobile. ale zapowiada sie pozytywnie. widzialem kod paru bardziej kompletnych projektow i pewnie cos z tego bedzie.
sam silnik w obecnej formie jest bardzo mlody, ale spolecznosc sie dosc sprawnie buduje. na te chwile polecam :)
  • Odpowiedz
@skew: dla jednych bezpostawne jest ze ktos ma np. opory przed piraceniem gier, bo przeciez nie ma za to faktycznej odpowiedzialnosci, wiec po co sie przejmowac.
Mi się w Unity nie podoba wiele, chociażby brak wersji na Linuksa (edytor) poprzez system licencji i np. bezsensowny model eventów, podpinania skryptów, sporo traci się na życzenie przez brak obiektowości w pewnych miejscach.
No i brak sensownego IDE do kodu - pozostaje płatne
  • Odpowiedz
@edgar_k

No i brak sensownego IDE do kodu - pozostaje płatne VS


Od dłuższego czasu jest dostępny darmowy VS 2013 Community, który ma wszystkie funkcje oferowane wcześniej tylko przez płatne wersje. :)
  • Odpowiedz
Od dłuższego czasu jest dostępny darmowy VS 2013 Community, który ma wszystkie funkcje oferowane wcześniej tylko przez płatne wersje. :)


@chak: które to nadal jest Windows only.
EDIT - no i nie ma wszystkich funkcji, ale to juz szczegoly.
  • Odpowiedz
@admund: Bawiłem się trochę robiąc podstawowe tuty i powiem że do ogarnięcia łatwiejsze niż unity, język też przyjemny, system tworzenia animacji mi się podoba, i chodzi też dobrze (takie są moje spostrzeżenia) ale nie mam nic własnego do pokazania
  • Odpowiedz