Wpis z mikrobloga

No siemacie mirasy ; D mam nadzieje że wieczór mija dobrze. Mam pytanie skierowane do muzyków, a mianowicie chciałbym nauczyć się grać na pianinie/fortepianie/keyboard'zie. Sprawa wyglada tak że miałem już styczność z tym instrumentem. W dzieciństwie sąsiad nauczył mnie kilku kawałów (głównie disco). Od tamtego czasu nauczyłem się grać na gitarze prawie 8 lat zacząłem od nut aby poznać podstawy muzyki i ponad 3 lata na perkusji. Uczyłem się sam na zestawie kupiony dla brata. Chyba dobrze mi idzie bo brat ucząc się u nauczyciela grał gorzej po 2 latach pobierania płatnych nauk niż ja po po pół roku uczenia się samemu. Możecie coś polecić aby nauczyć się grać na takim keyboard'zie. Jakieś ćwiczenia, rzeczy które pewnie nie wiedzieć i w góle?

#muzyka #muzycy #pianino #fortepian #pianino #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
@antonio09712: Teoria muzyczna jest uniwersalna, możesz ją przełożyć tak na gitarę jak i na fortepian, szereg harmoniczny, skale, tonacje, akordy itd. Tak więc jedyne co pozostaje to po prostu granie, poszukaj utwory, które Cię interesują, analizuj je i ćwicz w praktyce. Zacznij od czegoś prostego np. fortepianówki i transkrypcje ze ścieżek dźwiękowych filmów i gier. Ostatnio spodobał mi się OST z Child of Light, jest raczej prosto, mogę polecić spróbować.
  • Odpowiedz
@antonio09712: Jeżeli chodzi o same ćwiczenia to możesz zacząć od skali i pasaży po akordach, szybkość i dokładność zawsze się przydają, reszta przyjdzie z grania muzyki, szybko natkniesz się na różne konstrukcje i schematy, szybko też zauważysz, że często się powtarzają np. wzory akompaniamentu w lewej ręce, z każdym kolejnym utworem będzie więc łatwiej. ;)
  • Odpowiedz