Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zajmuję się dłubaniem przy słuchawkach, robię przede wszystkim drewniane obudowy. Do tej pory udzielałem się tylko na forach audio, ale zachęcony pozytywnym odzewem postanowiłem pochwalić się jednym ze swoich dzieł społeczności wykopu. Dajcie znać co sądzicie, jak się spodoba to wrzucę więcej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na zdjęciu Grado SR60i, muszle toczone z egzotycznego drewna zebrano, wykończone woskiem naturalnym, odlewane aluminiowe widełki i wyściełany pałąk z naturalnej skóry.

#sluchawki #diy #zainteresowania #zrobtosam #sluchawkiboners #audioboners #chwalesie
michauczok - Od jakiegoś czasu zajmuję się dłubaniem przy słuchawkach, robię przede w...

źródło: comment_ARF9y1GGhTzxsrJ0YysAoyuTPUkIpyMm.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@michauczok: jak bedziesz mial chwilke, to daj mi znac tutaj albo przez prywatna wiadomosc, ile by kosztowalo zrobienie obudowy do akg k340, najlepiej z Cocobolo na przyklad.
Rowniez mam pytanie, czy moglbys zrobic do nich nowy grill czy jak to sie tam nazywa (ta perforowana plastikowa siateczka chroniaca membrane przed kontaktem z uchem)
  • Odpowiedz
Wow, nie spodziewałem się takiego odzewu, bardzo mi z tego powodu miło, dziękuje za opinie wszystkim razem i każdemu z osobna, sorki za opóźnienie w odpisywaniu. Z góry przepraszam jeżeli o kimś zapomniałem.
@aptudeskaj: Zależy dla kogo, zawsze polecam dogiąć sobie pałąk pod swoją głowę, te które robię mają miękką wyściółkę, i są całkiem wygodne, jest trochę tricków które sprawiają że naprawdę przyjemnie się siedzi w Grado.
@barbapapa: @miciek335:
michauczok - Wow, nie spodziewałem się takiego odzewu, bardzo mi z tego powodu miło, ...

źródło: comment_68eG793JHatdwhVCy6Vtjc8OR9xuKlOc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@michauczok: drewno wyszło swietnie jak i całe słuchawki, ale nad obróbka skory jeszcze popracuj. Po pierwsze, nie te nici. Do skory powinny byc grubsze i przy tym kolorze troche jaśniejsze. Po drugie potrenuj z prostym krojem, a po trzecie pomysl o fazowaniu krawędzi bo bez tego nie wyglada to dobrze.
  • Odpowiedz
@nowekontorly: Da się poprawić wygodę, ale jeżeli naprawdę Ci nie pasują to pozostaje kupić inne słuchawki, opinie pod tym względem są skrajne. Ja sobie wkładam gabki pod l-cushion, i jest wygodnie. A takie stare wygniecione comfy są idealnie wygodne.
@ElCidX: Przy okazji recablingu zrób sobie w środku modyfikacje (wygłuszenie, wytłumienie), efekty są całkiem fajne, sam mod IMO bardziej słyszalny niż recabling.
  • Odpowiedz
@michauczok: to jakbyś cierpiał na brak pracy i chciał się zająć djskimi to będę miał denony dn hp 700 do pokombinowania przy nich, bo w niedługim czasie i tak się zbierałem za ich wymianę na coś nowszego.
  • Odpowiedz