Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale ja nigdy nie zagłosuję na "mniejsze zło". Oboje są takimi samymi #!$%@? i nie ma tu mniejszego zła.

Super pomysł Dudy: "500 zł na każde dziecko dla najbiedniejszych rodzin i 500 zł na drugie i kolejne dla pozostałych. Dostępne i bezpłatne przedszkola, lekarze leczący ludzi, a nie liczący pieniądze, oraz likwidacja NFZ."
Dzięki Duda za nagradzanie patoli która nie jest w stanie się sama utrzymać, za to że zrobili kolejnego Sebka który dalej będzie patolę szerzył.

Ja oddam głos z zamalowanymi dwoma kwadratami, tak aby był nieważny. Niech jeden i drugi dostaną po te 30% które wyżebrali + 40% głosów nieważnych.

#wybory #cenzoduda
  • 37
@xvovx: Oddanie głosu na kogoś takiego jak Duda czy Komorowskie jest niepoważne i głupie.

@ThePawel: Kandydat PiS przyznałby każdej rodzinie comiesięczny dodatek 500 zł na drugie, trzecie i kolejne dziecko do 18. roku życia. To znaczy, że rodzina z dwójką dzieci dostawałaby 500 zł miesięcznie, z trójką - 1000 zł, z czwórką - 1500 zł itd. Rodzinom o niskich dochodach - nie wiadomo jednak, jak niską kwotę dochodów na osobę
Oddanie głosu na kogoś takiego jak Duda czy Komorowskie jest niepoważne i głupie.


@BlaZeR:

W II turze nie ma innego wyboru jeśli chcesz aby twój głos cokolwiek znaczył. Oddanie nieważnego jest równoważne pozostaniu w domku.
@xvovx: nie ponieważ jak nie pójdziesz to potem przy frekwencji 40% w wszyscy powiedzą 60% leniuchy! nawet na wybory nie chca iść!
Jak oddasz głos nie ważny to też zostanie wyliczony i powiedz że 60% głosów nie ważnych nie wzbudzi podejrzeń i dyskusji.
Osobiście byłbym za wprowadzeniem opcji "nikt z powyższych" i zasady że gdy ponad 50% głosów wybory są nie ważne
@xvovx: Zgadzam się w 100% z @zachwiej:
@valdo: Solidne wsparcie finansowe? Ale czyje pieniądze oni dadzą dla tych rodzin? Swoje? Nie, nasze, z naszych podatków. Plus żeby dać 500zł, to będą też musieli zatrudnić kogoś kto rozplanuje komu dać te pieniądze, kiedy, jak, itd., więc będą potrzebowali do tego zatrudnić kilka tysięcy osób, więc wyjdzie że każde 500zł kosztowało nas 2500zł...
Jak oddasz głos nie ważny to też zostanie wyliczony i powiedz że 60% głosów nie ważnych nie wzbudzi podejrzeń i dyskusji.


@zachwiej: BlaZeR

No wzbudzi i co z tego? Pogadają, pogadają i przestaną. Przypomnij sobie samorządowe.
Oddanie głosu nieważnego to głupota i tyle - nic nie zmienia, nikomu nie wysyła żadnego sygnału, na nic nie wpływa ani nikogo do niczego nie przekonuje.
Kandydaci to nie klony - zawsze jest mniejsze zło.
@durielek: Na Komorowskiego zagłosowało powiedzmy 30%, na Dudę 30%, więc zostaje 40%. Jeśli osoby niegłosujące na Dudę/Komorowskiego w pierwszej turze, w drugiej oddaliby nieważny głos, to właśnie tak by to zadziałało.
@BlaZeR: @zachwiej:

Jak ktoś faktycznie nie widzi sensu głosowania na żadnego kandydata to ok - można oddać nieważny głos. Ale trzeba mieć świadomość, że to taki "niemy krzyk", a żaden nie realny protest.
@BlaZeR: Pracującym ludziom oddadzą po prostu ich podatki. Ja akurat dzieci nie mam, a w podatkach odprowadziłem już około 80 000 zł.

Osobiście jestem po prostu za podniesieniem kwoty wolnej do takiego pułapu, który spowoduje, że nawet biednych będzie "stać" na dziecko. Osoby zarabiające poniżej mediany zarobków nie powinny w ogóle płacić PIT. To byłoby na pewno najtańsze rozwiązanie.
@xvovx: mniejsze zło? Mam zagłosować na komora złodzieja albo na dude socjaliste (czytaj złodzieja) ? wg ciebie to jest mniejsze zło? Na dodatek jestem przedsiębiorcą najgorszym #!$%@? i wrogiem państwa każda z partii chce mi #!$%@?ć. Co jest wg ciebie mniejszym złem ?
W drugiej turze oddam nieważny głos po to by spełnić OBOWIĄZEK wyborczy
Mam zagłosować na komora złodzieja albo na dude socjaliste (czytaj złodzieja) ?


@zachwiej:

Możesz też nie zagłosować - tak czy inaczej któryś z nich wygra.
Ani jeden ani drugi nie jest człowiekiem z mojej bajki. Ba, mojej bajki to oni pewnie nawet nie czytali - że tak obrazowo powiem.
Ale jaki mamy realny wybór w II turze? Mojego kandydata nie ma, nie ma nawet żadnego zbliżonego. Wybór jest jaki jest.