Wpis z mikrobloga

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #g3
Mireczki, za tydzień w #poznan Granat - festiwal gier planszowych (16-17 maja).
http://www.zagrajmy.zz.mu/granat2015-maj/
Całą sobotę zapraszam do zagrania w Kakao, świeży tytuł z premierą na wspomnianym evencie, a akurat będę odpowiedzialny za tłumaczenie zasad, rozdawanie czekolad i konkurs dla uczestników i zwycięzców partyjek.
Potestowałem właśnie w praktyce, bardzo przyjemnie się gra.

Próg wejścia: niewysoki, zasady są prostsze niż w Carcassonne a jednocześnie dają całkiem przyjemne możliwości. Nawet moja mama skumała w trymiga. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Choć ciągle miała najniższy wynik. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ale bawiła się dobrze. ( ͡ ͜ʖ ͡ )
Gra działa na dwie, trzy lub cztery osoby, grałem po razie w każdym wariancie i dawała w każdym radę.
Wydanie jest ładne, nie ma się do czego doczepić, całość prezentuje się solidnie.
Mechanika dokładania kafli przypomina nieco Carcassonne, dróg do zdobycia monet decydujących o zwycięstwie jest kilka i nie ma dominującej, więc całkiem ciekawie wyglądają próby szacowania co się bardziej opłaca - obstawianie świątyń, pozyskiwanie i sprzedaż kakao czy zatrudnianie nosiwody. Dynamika ciekawie też zmienia się pod koniec, gdy można nadbudowywać swoje wioski jeśli przypodobaliśmy się wcześniej bogom a kafle dżungli się skończą.
Podsumowując - polecam. Fajny tytuł. :)
Pobierz
źródło: comment_eBOmELhEY3MgFOJAN9Jyepui6PRpCdO5.jpg
  • 4