Wpis z mikrobloga

@notdot: Fajnie, że wiesz co powiem. I to, że Smart jest mały nie jest bzdurą, a faktem. Nie widzę powodu, dla którego ustawodawca powinien zakazywać samochodom o gabarytach Smarta ustawianie się w ten sposób. Przecież nie blokuje ruchu.
@kartezjusz6644: jak to nie blokuje ruchu skoro zastawił cały chodniki? inne auta parkujące równolegle zostawiły wąskie bo wąskie ale jednak przejście przy krawężniku, poza tym prawo jest prawem i należy go przestrzegać a nie tłumaczyć że mam małe auto to mogę więcej niż inni
@notdot:

a nie tłumaczyć że mam małe auto to mogę więcej niż inni

Oj, bardzo rzadko się z tym spotyka. Zwykle jest odwrotnie, ludzie w SUVach i innych krowach uważają, że jak mają wielkie auto to mogą więcej niż inni. Taki Smart i wszelkie mikrosamochody jak np. Aixam i Ligier są u nas w mniejszości.
@notdot: Sorry, ale to nie jest chodnik, a parking. Służy więc nie do chodzenia, a do parkowania. Po zaparkowaniu można przejść na drugą stronę ulicy. W linku masz znak drogowy informujący o tym, że parking się kończy.

https://www.google.pl/maps/@50.066208,19.93726,3a,75y,97.31h,85.56t/data=!3m4!1e1!3m2!1sLP00xOIGF5SLLM3Kvsp59w!2e0?hl=pl

A prawo przede wszystkim powinno być dla obywateli, nie zaś na odwrót. W tym wypadku moim zdaniem jak najbardziej powinno być dopuszczalne parkowanie autem pokroju Smarta w sposób przedstawiony na zdjęciu. Dlaczego? Bo
@notdot: A wiesz jaki jest sens tego przepisu? A taki, żeby ludzie nie parkowali w poprzek, bo innaczej blokowali by jezdnię. A czy Smart parkując w ten sposób blokuje jezdnię? Nie. Dlatego nie widzę powodów, by się pienić o takie parkowanie, o ile pojazd faktycznie nie wadzi innym użytkownikom dróg.
@kartezjusz6644: o zaparkowanie autem w poprzek zamiast wzdłuż na tak wąskim skrawku chodnika


@notdot: to nie jest chodnik - ten skrawek służy wyłącznie do parkowania samochodów. Prawdziwy chodnik jest kilka metrów dalej i nazywa się Planty.
@notdot: nie no, ja się zgadzam, że jakby się trafił upierdliwy policjant czy strażnik to mógłby wystawić mandat bo ktoś ewidentnie nie zastosował się do znaku, tylko jest pewna różnica w tym, jak wygląda "jestem mały, mogę więcej" i "jestem wielki, mogę więcej".
Ci pierwsi korzystają z luk wykorzystując optymalnie miejsca parkingowe. Ci drudzy czasami jak staną, to od razu zajmą dwa albo i trzy miejsca parkingowe zabierając miejsca innym.
Osobiście