Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś czy trzeba będzie instalować od nowa gta v po zmianie systemu? Chciałem przeinstalować Windowsa bo dziwne rzeczy się zaczynają dziać i boje się, że od nowa będę musiał 3h instalować gta.
btw. z windy 7 na 8.1 jakby co
#gtav
  • 23
@Mafin: Przerabiałem to.

Co ja zrobiłem: Zainstalowałem na w7, po żonglerce płytami (wielokrotnej) i pożegnaniu się ze starym komputerem kiedy już wiedziałem że nic z tego nie będzie, kupiłem sobie gamingowego laptopa na w8.1. GTA przerzuciłem na zewnętrzny dysk, i stamtąd do docelowej lokacji na nowym kompie. Zainstalowałem Rockstar + redistributable + dx STĄD. Jeśli teraz spróbujesz uruchomić nie ruszy mimo że wszystko jest jak być powinno, bo nie ma
@mayo: mam. które konkretnie ;) Upewnij się że dobra postać i że wszystkie prerequesites są zrobione. Też kilka razy myślałem że nie działa ale czasem po prostu trzeba coś jeszcze zrobić albo opuścić obszar na mapie i wrócić! Niektóre są uzależnione od pory dnia
@p4wl: Większość? Panna młoda, facet z zepsutym samochodem w Chumash, pijany kierowca, autostopowiczka, pogrzeb, nawet głupie furgonetki z kasą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mayo: A daleko jesteś w singlu? Ja miałem problem z misją co do biegania z epsilonu, akurat te co podajesz mi się pojawiały - może jeszcze za mało kampanii ruszyłeś żeby się pojawili? Furgonetki z kasą to rzadkie są i łatwo przegapić (tylko kropa na mapie, jak nie sprawdzasz regularnie można uznać że "nie ma" :) ).

No i RANDOM to random ;)
@p4wl: fabułę już przeszedłem, ogólnie mam jakieś 92 procent gry zrobione. Jeśli chodzi o epsilon to właśnie skończyłem nosić szaty, kolejnej części jeszcze nie zacząłem.
@mayo: Hmm niektórzy piszą że po ukończeniu randomy mogą znikać bo do 100% jest potrzebne tylko 14 z 57... Idź do menu social clubu, tam możesz zobaczyć jakich nie zrobiłeś i gdzie są na mapie i co jakiś czas przejeżdzaj w pobliżu - może zaczną się pojawiać? Bardzo mi przykro że lepszej rady nie mam :(
@p4wl: Spoko, ważne że próbowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam cichą nadzieję, że R wyda na dniach jakieś patcha i może coś się odblokuje.
@p4wl: Dzięki za instrukcję ^^ a i jeszcze jedno, skoro znasz wszystkie problemy :D
Otóż po jakimś czasie zaczęło mi wywalać grę w losowych momentach, gdzieś wyczytałem, że jest to problem dx11 więc zmieniłem na dx10.1. Gra pochodziła chwilę i znów zaczęło ją wywalać (może rzadziej niż przy dx11 ale nadal...) więc się zdenerwowałem i ustawiłem na dx10 i gra przestała wywalać. Lecz no nie po to mam komputer, żeby grać
@Mafin: Ok. Od czegoś trzeba zacząć, masz najnowsze stery zoptymalizowane do GTA? I jaka karta graficzna?

Masz ustawione Landing Page ON w grze?
@Mafin: ja mam gtx 970m, i śmiga aż miło, dziwne że u Ciebie problemy.

Zrób tak:
Landing Page ON
Vsync Off
MSAA TXAA upewnij się że ustawiasz nie z poziomu gry (nie aplikuje poprawnie!) tylko z panelu geforce experience.

Daj znać czy jest różnica. Możesz resztę na pw pisać :)
@Mafin: Zazwyczaj działa, na Twoim miejscu pogrzebałbym jeszcze w ustawieniach.

Wyłącz ten VSYNC, ustaw wszystko ponownie (może masz coś trochę za wysoko (MSAA np na maxa?) i żre więcej pamięci niż ma Twoja grafa? masz taki wskaźnik w ustawieniach grafiki - sprawdź to proszę). A jak pozmieniasz ustawienia i dalej nic sugeruję odpalenie w safe mode, zmiana ustawień na wyższe i wtedy restart.

Jako że "niestety" u większości GTX 970 działa
@p4wl: Ten paseczek u góry nigdy nie był zapełniony, zawsze było poniżej.
No właśnie bawiłem się tymi sterownikami i nic nie dało i dlatego też chcę przeinstalować system po trochę go już mam. Teoretycznie jest ten shadow play od nividii, ale to wyłączałem do gta v bo i tak nie chciało działać jak należy