Wpis z mikrobloga

Mircy jeszcze raz, szukam szybkiego sposobu na przerzucenie około 100 GB z laptopa na komputer. Nie mam dysku zewnętrznego ani większego pendrive. Na lapku jest windows 8.1 a na komputerze windows 7. Jest jakiś sposób nie wymagający rozbiórki sprzętu ani nie trwający więcej niż 3-4 godziny? Próbowałem zrobić grupę roboczą przez Ethernet ale ciągle były jakieś problemy. Nie mam rutera, mam coś co się nazywa urządzenie dostępowe do sieci światłowodowej i nie wiem czy jest to jakaś różnica.
#komputery #windows #informatyka
  • 31
@leworwel: da się ale prędkość zabija. Jak masz zwykły kabel rj45 spinasz kompy robisz sieć z tą samą maską podsieci i IP innym o jeden oraz zmieniasz grupę roboczą na tą samą (jak masz xp - od Visty w zwyż jest taka sama).
@leworwel: podłączasz razem jednym kablem sieciowym dwa kompy. Na jednym i drugim ręcznie wpiujesz adresy ip(aby były w jednej sieci) ustawiasz maskę taką samą na obu kompach i jazda
@leworwel: Bierzesz kabel od Internetu(chyba powinieneś mieć w domu), podłączasz do kompa i do laptopa, albo komp zrobi Ci sieć automatycznie, jak nie to tworzysz sobie nowe połączenie lub grupę domową
@leworwel: np udostępniasz w sieci jeden folder i na drugim kompie kopiujesz albo z otoczenia sieciowego wchodzisz na jednym kompie i wrzucasz do jakiegoś tam folderu na drugim kompie