Wpis z mikrobloga

@Patryk: ja będę musiał zrobić klientowi zaznaczanie na samochodzie uszkodzeń i po najechaniu ma się wyświetlać co nie tak także wygląda na idealne rozwiązanie chyba, chyba że jest jakaś biblioteka w js lepsza do czegoś takiego
@peterek93: @Patryk: @Jurigag: Niegłupim rozwiązaniem jest także stworzenie: po prostu zdjęcia - nawet jako tło lub img, następnie odnośników w kształcie kółka (np., border-radius:50%) i pozycjonowanie absolutne w kontenerze. Odnośniki można świetnie poustawiać za pomocą draggable z jQuery i zapisać ich pozycję (top, left) w jako styl liniowy żeby nie zaprzęgać nawet javascriptu do rozmieszczenia takich odnośników.
@Lew_Bartosz: tak, po prostu - wcześniej zaznacza sobie po prostu miejsca na aucie - skrypt by po prostu przechwytywał te kliknięcia i zapisywał je i drugi skrypt potem generowałby tą mapę z tymi miejscami jako circle z jakimś ustalonym z góry promieniem, raczej trudne by to nie było tak myślę
@Jurigag: Mnie przekonuje bardziej draggable w takim przypadku, bo widzę kilka zalet związanych: odnośnik można dowolnie wystylizować, nadać mu efekty interakcji oraz ogólną użyteczność, a area nie. Fakt, także w map można by zapisać pozycję zamiast w stylach, ale spróbuj teraz umieścić te zaznaczone przez klienta punkty na samochodzie. Jak to zrobisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lew_Bartosz: no mówie, generowane innym skryptem, np angularem po stronie klienta lub w widoku w twigu po stronie serwera, co za problem chyba że chodzi ci o jakąś ikonkę czy coś, no to tutaj się nie zastanwiałem jak to zaznaczyć xD do końca :P może jakoś border da się temu nadać czy coś, whatever a widze nie da się, to słabo jednak :P pozostaje twoje rozwiązanie lubi jakiś plugin po prostu
@Jurigag: Nie zrozumiałeś. Angular nie ma nic do tego. Jak chcesz pokazać te punkty na samochodzie? Gościu ma jeździć po całym samochodzie żeby odgadnąć gdzie jest uszkodzony, to ma być zdjęcie uszkodzonego samochodu?
@Jurigag: Ciekawe rozwiązanie, przyznaję, ale nadal czuję większą moc i lekkość połączenia odnośników w kontenerze na górnej warstwie i oznaczanego podmiotu na dolnej. Do wyświetlania nie potrzeba ani linii JS, więc pewnie szybsze będzie :)