Wpis z mikrobloga

Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy aż tak bardzo przeszkadza Wam Mirki, że Braun mówi o Kościele, żydach czy intronizacji? Nie wolicie kraju katolickiego? Nasza kultura się z tym wiąże, nasi rodzice i dziadkowie w takim kraju dorastali. Ja wolę to niż, żeby być nowoczesnym i później cierpieć jak pół europy, bo najazd muslimów, feministek, pwedałów i innych tego typu wynaturzeń. #debata #wybory #braun #pytanie
  • 29
  • Odpowiedz
Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy aż tak bardzo przeszkadza Wam Mirki, że Braun mówi o Kościele, żydach czy intronizacji? Nie wolicie kraju katolickiego? Nasza kultura się z tym wiąże, nasi rodzice i dziadkowie w takim kraju dorastali. Ja wolę to niż, żeby być nowoczesnym i później cierpieć jak pół europy, bo najazd muslimów, feministek, pwedałów i innych tego typu wynaturzeń. #debata #wybory #braun #pytanie


@Ulker1707: nie, religia powinna byc oddzielona od
  • Odpowiedz
@Ulker1707: Jako praktykujący katolik uważam, że Braun był w tej debacie oderwany od rzeczywistości. Niestety, Jezus Chrystus nie jest rozwiązaniem problemów szpitali, emerytur czy emigracji. Niewiele mnie też interesuje, że chce wprowadzić stare godło, bo na pewno nie poprawi to jakości życia kogokolwiek w tym kraju. Dla mnie się wygłupił, chociaż uważam go za inteligentnego faceta, który waży każde słowo. Lepiej prezentował się w innych wywiadach, które można obejrzeć w Internecie,
  • Odpowiedz
@Ulker1707: niech każdy wierzy w co chce, ale niech instytucja państwa będzie światopoglądowo neutralna. Polska jest krajem katolickim, ale niech nie będzie państwem wyznaniowym chociaż oficjalnie (bo stan obecny jest mocno dyskusyjny). To, co proponuje Braun (intronizacja) t IMO szaleństwo - szopka na skalę światową i robienie z kraju zaścianka. I prawdopodobnie wdrożenie jego polityki skutkowałoby narzucaniem wiary i zasad religijnych także osobom się z nią nie identyfikującym.

-Katolicyzm nie uchroni
  • Odpowiedz
Czy aż tak bardzo przeszkadza Wam Mirki, że Braun mówi o Kościele, żydach czy intronizacji?


@Ulker1707: Tak

Nie wolicie kraju katolickiego?


@Ulker1707: Nie

bo najazd muslimów, feministek, pwedałów i innych tego typu wynaturzeń.


@Ulker1707: "najazd pwedałów" o czym mówisz? Jeśli mowa o osobach homoseksualnych to nie jest to żadne wynaturzenie.
  • Odpowiedz
  • 4
@artpop: No bo wiesz arty, te wstretne zydo-komuno-muslimo-pedaly, oni wssyscy chcą zjechać się do Polski i indokrynowac nas w każdej dziedzinie. Jedynie kościół katolicki może nas ocalić i państwo wyznaniowe.
  • Odpowiedz
@Ulker1707: Ten człowiek w imię kultywowania tradycji katolickiej podsuwa pomysły rażąco ograniczające swobodę światopoglądową. Braun ze swoim niezwykle protekcjonalnym i irytującym stylem bycia oraz koncepcją państwa lepiej odnalazłby się w XVII wiecznej rzeczywistości, aniżeli XXI wiecznej. Nikt też nie zwrócił uwagi na wybitną i znamienną hipokryzję tego człowieka, który jako jeden ze swoich trzech filarów podaje uszanowanie, z nabożną wręcz świętością własności prywatnej. Jednocześnie jednym z jego sztandarowych haseł jest "nie
  • Odpowiedz
@Ulker1707: Tak jak nie podobają mi się państwa wyznaniowe jak np. Arabia Saudyjska, tak nie podoba mi się Polska wyznaniowa.
Jeśli powołujesz się na wiare naszych rodziców, dziadków to może cofniemy się do religii przed chrztem Polski?
Przecież to jeszcze starsza tradycja - czyli jest ważniejsza co nie?
  • Odpowiedz
Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy aż tak bardzo przeszkadza Wam Mirki, że Braun mówi o Kościele, żydach czy intronizacji? Nie wolicie kraju katolickiego? Nasza kultura się z tym wiąże, nasi rodzice i dziadkowie w takim kraju dorastali. Ja wolę to niż, żeby być nowoczesnym i później cierpieć jak pół europy, bo najazd muslimów, feministek, pwedałów i innych tego typu wynaturzeń.


@Ulker1707: http://www.wykop.pl/wpis/12403385/
  • Odpowiedz
Niewiele mnie też interesuje, że chce wprowadzić stare godło, bo na pewno nie poprawi to jakości życia kogokolwiek w tym kraju


@vinmcqueen: jeśli już to pogorszy - bo sporo pieniędzy zostanie zmarnowanych na wymianę wszystkiego na czym figuruje nieaktualne godło.
  • Odpowiedz
Mam jedno zasadnicze pytanie. Czy aż tak bardzo przeszkadza Wam Mirki, że Braun mówi o Kościele, żydach czy intronizacji?


@Ulker1707: Mi przeszkadza, bo to oznacza że dla niego głupoty typu intronizacja Jezusa są istotniejsze od prawdziwych problemów państwa. Tak jak inni tutaj - nie mam nic przeciwko katolickiej Polsce, natomiast zdecydowanie nie podoba mi się pomysł państwa wyznaniowego. Już nie mówiąc o takich drobiazgach jak to, że pewnie po tej genialnej
  • Odpowiedz