Wpis z mikrobloga

#andrzejkomentuje #debata #polityka #4konserwy #neuropa #4kuce

Wizja Państwa
Ogórek - mówi o Ukrainie. Nadal Wyklepała na pamięć. Klepie jak kałasznikow. Generalnie, mówi, że prezydent gówno może.
Wojsko polskie to samochód, hołduje systemowi kanclerskiemu. Prezydent nie powinien być nadzorcą sumień.

Braun - zwróćcie uwagę na krzyż. Czas sięgnąć do tradycji, która czyniła Polaków najbardziej wolnymi na świecie.
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Prośmy o Błogosławieństwo. Tak zrobili Węgrzy. Mają nową konstytucję. Z odwołaniem do Boga.

JKM - tak trzeba zmienić konstytucję. W UK są JOW-y. Mówi o Kukizie. Morał jest taki, że JOW-y cementują układ.
JKM, mówi, że jak jowy zadziałają w UK (w najbliższych) wyborach to JKM się wycofa z wyborów.

Kowalski - prezydent musi być kontrolowany przez parlament. JOW-y są złe. To betonuje układ. PO + PIS + koledzy pana jarubasa - oni najelepij się znają na liczeniu glosów.
Partie nie powinny być finansowane z kasy ludzi.
Polska za 10 lat powinna być lokalnym liderem, prekursorem nowej jakości politycznej po rozpadzie UE.
Prezydent Polski powinien być patriotą. Silny przywódca.

Kukiz - mogę?
Jako prezydent mogę hamować sitwy ukształtowane w Magdalence. Jow-y to granat, który rozwala sitwy.
Partie powariowały. Reprezentują biznesy.
Kukiz to głos LUDU.
Gdybyśmy rozwalili sitwy to możemy rozmawiać o monarchii (do JKM-a).
przeciwnik dyktatu, Zwolennik demokracji. Odbudujmy podstawy.

Duda- Prez. czuwa. Służba zdrowia jest zła - prezydent to naprawi. Mówi o emeryturach
Obywatele są suwerenem. Nikt nie moze kwestionowac prawa obywateli do referndum.
Nowa konsytuacja jest konieczna. Potrzebna jest debata pod auspicjami prezydenta.

Palikot - wieszczy, że Polacy wyjdą po tym programie, obrona przez atak.
Atakuje JKM, Kukiza, Brauna. Rozwiązać konkordat. Likwidacja senatu. Liczba posłów zależna od frekwencji.
Nowa konstytucja na miarę 21 wieku.
Utarczki słowne z JKM.

Jarubas - zwiększyć rolę prezydenta. W tym ustawodawczą. spotykałem się z Polakami. Polacy mają dość kolejek do lekarza, sądów i komorników. Trzeba przywrócić zaufanie do Państwa. Uprościć podatki. Skrócić kolejki, zwiększyć dostępność.

Wilk - Jak praktyk prawa- mamy najgorszą konst. w historii. Ktoś wzdycha.
Np. w Polsce nie mamy trójpodziału władzy. Prawo jest do dupy - tłumaczy dlaczego. Sądy nie są niezawisłe.
Sady są utrzymywane przez sąd. Wyrok są na korzyść Państwa. Swobody jasno zapisane w konstytucji. Senat nie wybierany - byli prezydenci, i inni tacy... Urzędnicy odpoiwadają za swoje czyny.

Tanajno - wszyscy z kandydatów kłamio. Tylko ja mam rację. Drogi widzu czy masz wrażenie, że nic ta debata nie da.
Zaspiewajmy: Bo tutaj jest jak jest po prostu.
Nie wierzę polityką.
Są dwa projekty, kóre moga coś zmienić.
1) Telewidzu! Demokracja bezpośrednia
2) Racjonalizacja zarządzania Państwem.
Tylko ja. Tylko moja racje jest najmojsza.
  • 3