Wpis z mikrobloga

stara matura #techbaza

Mam pytanie co do ostatniego zadania z prędkością, panem Adamem i Borysem ( ͡° ͜ʖ ͡°) według tego - http://jakzdacmaturezmatematyki.pl/files/matura_2015_odp/S_P_zadanie_z_predkoscia.pdf?ftm=1430840165 - poprawna odpowiedź to 50 min. Zrobiłem to zadanie trochę, może nie inaczej, ale nie zamieniłem na ułamki zwykłe, tylko działałem na dziesiętnych... wyszła mi tam jakaś delta, już nie pamiętam, policzyłem t1 i t2, jedno oczywiście odrzucone bo nie spełnia warunków zadania, z tym że licząc na ułamkach dziesiętnych "t" wyszło mi 0.83h, co według różnych internetowych przeliczników na minuty daje 49.8 minut. Teraz pytanie, będą jakieś punkty? Jest szansa, że uznają zadanie< jest szansa na fulla? :D

#matura #matura2015
  • 11
@Gaboleusz: no właśnie też tak słyszałem, że nie ważne jak, ważny skutek, pytanie czy 0.83h ~ 49.8 min uznają za poprawne, skoro działając na ułamkach zwykłych wychodzi równe 50 min :<
Nie, 5/6 nie ma odpowiednika w systemie dziesietnym gdybys zapisal 0,8(3) to spoko ale 5/6 i 8,3 to z pkt widzenia matematyki dwie różne liczby ;_;