Wpis z mikrobloga

#prawo #pytaniedoeksperta #oszukujo #zglaszamtodoprokuratury

Potrzebuję Waszej pomocy. Siedzę tu już 7. rok i w końcu przyszedł na mnie ten dzień. Zaliczka za nocleg w ośrodku wypoczynkowym miała wynosić 100 zł. Wpłaciłam więcej, całość za moją część, coby mieć z głowy. Wykruszyli się ludzie z którymi miałam jechać, dzwonię do właścicielki, która mówi, że w związku z mniejszą ilością osób podnosi cenę. Zrezygnowałam z tych noclegów. O dziwo nie było żadnego problemu. Pani sama zaproponowała, że zwróci wszystko, nawet zaliczkę (!). Działo się to w przeciągu dwóch dni. Od tygodnia nie mogę wyegzekwować żadnych pieniędzy, nawet różnicy między zaliczką a całością.

Pewnie domyślacie się, co mnie naprawdę wkurza oprócz faktu straty kasy. Chamstwo i buractwo właścicieli z którymi próbowałam rozmawiać kulturalnie. Pani na początku była wręcz przemiła. Aktualnie się rozłącza, kłamie, kręci i zmienia wersje zdarzeń. Jej mąż krzyczy przez telefon, wyzywa, nie daje dojść do głosu, jest opryskliwy, chamski. Twierdzi, że o śmieszne pieniądze (może dla niego) nie powinnam mu "zawracać głowy" - skoro takie śmieszne, to dlaczego ich nie zwróci? Typowi #januszebiznesu

Przerażające jest to, że dorośli ludzie mający swój biznes nie potrafią załatwić sprawy jak przystało na dorosłych. Złość i bezsilność jaka mnie ogarnęła po tym jak usłyszałam falę niewybrednych komentarzy na mój temat, krzyki i przede wszystkim, kłamstwa sprawiły, że nie chcę tego tak zostawić.

Co mogę zrobić? Czy jest jakiś sposób, żeby odzyskać chociaż różnicę między całością wpłaty a zaliczką? Czarną reklamę mają zapewnioną ze względu na traktowanie klienta.
  • 8
@ajupi: Przede wszystkim nie kontaktuj się telefonicznie. W CEIDG znajdz dokładne dane podmiotu, z którym zawarlas umowę. Na adres wskazany jako miejsce prowadzenia dg (ew. siedziba) wyślij przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jeśli to nie poskutkuje - pozostaje sąd.
@ripp1337: Co może być nie tak skoro w CEIDG nie mogę ich w żaden sposób znaleźć? Szukam po najróżniejszych danych. Ich numer NIP, który znajduje na różnych stronach nie figuruje w CEIDG.
Powstrzymuje się, żeby tam nie dzwonić, chociaż wściekłość na to w jaki sposób traktują ludzi nie pozwala mi tej sprawy tak zostawić.