Wpis z mikrobloga

Takie mnie naszły #przemyslenia.
Praca programisty to doskonała praca dla kobiety. Nie wymaga fizycznej siły. W młodym wieku zarabia się dobre pieniądze - nie trzeba szukać "bogatego męża", ani polegać na rodzicach. Jeśli odejdzie na macierzyński - ma mnóstwo ofert pracy zdalnej, a po podrośnięciu dziecka nie będzie miała problemu ze znalezieniem miejsca dla siebie na rynku pracy. Nie jest dyskryminowana w pracy - w niektórych firmach wręcz przeciwnie.
Mirki - rozbudzajcie w swych córkach/młodszych siostrach miłość do programowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#informatyka #rozowepaski
  • 9
@yasmine: gorzej jak ktoś nie ma talentu do takich rzeczy, ja np. nie mam i mi ciężko mature zdać z matematyki, więc to nie tak łatwo rozbudzać miłość do programowania jak ktos tego nie ogarnie, moze łatwo ci mówić jak tobie to jakos idzie, ale inni nie maja tak dobrze
@advokoot: @zebatykocur: Jasne, że można nie mieć do tego talentu i nic na siłę - tak samo, jak trochę śmieszy mnie ten przesadny hype wokół zawodu programisty na wykopie.
Ale jeśli ktoś przejawia w miarę zdolności matematyczne, to czemu nie. W większości szkół (nawet dobrych), informatyka jest traktowana po macoszemu. A szkoda, bo jakieś podstawy programowania to nie jest jakaś czarna magia nie do ogarnięcia, nawet dla humanistów (:
@yasmine: 3 firmy, 7 lat w zawodzie, współpraca z kilkoma zewnętrznymi firmami....0 ( słownie : zero ) kobiety programistki nie widziałem na oczy.
Testerki ..owszem, ale to ma się do programowania jak gra na skrzypcach do ludwisarstwa.

Z chęcią bym jakąś poznał, wymienił poglądy, zerknął na pracę/kod.

@yasmine:
Mówiąc jako doświadczony programista i team leader, który zatrudnił już dziesiątki osób do swoich zespołów... jak najbardziej!

To jest dobra praca i wydaje się być też dobra dla kobiet. Fakt, niektóre kompletnie się do tego nie nadają -- są za głupie, za cienkie, za mało cierpliwe, za mało chcą się uczyć pożytecznych rzeczy, nie potrafią myśleć logicznie, ... ale dokładnie to samo można powiedzieć o wielu facetach. Wielu z nich