Wpis z mikrobloga

Ponieważ oddaję głos na #komorowski po to, aby wygrał w pierwszej turze i zaoszczędził 100 mln na drugiej turze, to teoretycznie dzieląc to przez liczbę uprawnionych do głosowania 30 mln dzięki mojemu głosowi każdy z was zyskuje 3 złote.

Proszę po reelekcji brona w pierwszej turze o wpłatę od każdego wykopka tej kwoty na jakąś OPP dowolnie przez was wybraną.

Nie ma za co zwierzaczki, domy dziecka, chorzy na raka, dzieci z biedniejszych rodzin. Wykop się w końcu na coś przyda.

#wybory #wykopefekt #korwin #4konserwy
  • 22
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: oszczędzasz 100 mln raz na 4 lata, podczas gdy utrzymanie tej patologii kosztuje 20 bln rocznie.
Żyrujesz permanentną biedę by móc sobie poprawić ego dając jakiemuś dzieciakowi 50 zł raz na 4 lata? Na pewno odmienisz ich los, będą o tobie pamiętać do końca życia.
  • Odpowiedz
@zgnily:
zakładasz, że wybór bronka w drugiej turze poprawi sytuację biednych dzieci czy spowoduje nieutrzymywanie patologii? Czy może zakładasz zwycięstwo innego prezydenta, który spowoduje, że patologia nie będzie utrzymywana?

Inaczej rzecz biorąc - podaj mi realny scenariusz, w którym bronek nie wygrywa w pierwszej turze i zyskujemy więcej niż 100 mln. Albo po prostu oddaj głos na bronka i nie pieprz.

raz
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: dopóki jest realna szansa by zmienić coś w kraju trzeba walczyć o tę zmianę. Aktualna sytuacja kaleczy każdą grupę społeczną, tak jak komunizm. Z pustego to i salomon nie naleje, a Polacy bez własnego kapitału będą wiecznie niewolnikami, biedakami.
Nie można pozwolić na drenowanie własnej gospodarki przez zachodnie firmy i polskich partaczy w rządzie, a potem podnosić sobie ego marnymi ochłapami dla biednych, po które Nowak z Kwaśniewskim nawet
  • Odpowiedz
@zgnily: czyli bla bla bla bla bla, przykładu konkretnego brak.

Nie ma sytuacji, w której wybór bronka w drugiej turze jest lepszy od wyboru go w pierwszej. Dziękuję i zachęcam do oddania głosu na Bronisława Komorowskiego i przekazanie zaoszczędzonych pieniędzy na OPP.
  • Odpowiedz
@zgnily: Teraz wyjaśnij w jaki sposób zwycięstwo Dudy przynosi stracone 100 mln?

Wyjaśnij w jaki sposób prezydent Korwin, prezydent Kukiz czy prezydent Niezdecydowani i pozostali przynoszą stracone 100 mln.

Cały czas zwracam uwagę na słowo klucz - prezydent więc polecam zaznajomić się z tym jakie są możliwości prezydenta ORAZ przypomnieć sobię prezydenturę Lecha Kaczyńskiego przy opozycyjnym do niego parlamencie i rządzie w rękach PO. Na tym przykładzie wyjaśnić, czemu jakikolwiek
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski:
A) prezydent Duda: najbardziej socjalny program ze wszystkich kandydatów, samo jego zwycięstwo i realizacja obietnic gwarantuje kilkanaście miliardów transferu środków do niższych warstw społecznych (jakaś gazeta obliczyła że nawet 200 mld - oczywiście wiemy jakie są gazety), poza tym, jego wygrana w tym wariancie wiąże się z przejęciem elektoratu antysystemowego, co nie odbędzie się bez przejęcia części ich postulatów
B) prezydent Antysytemowy: coś co przede wszystkim powinno trafić do
  • Odpowiedz
realizacja obietnic


@zgnily: nierealne patrz prezydentura Lecha Kaczyńskiego przy rządzie PO. Także A odpada w przedbiegach - żeby A działało, trzeba wybrać PiS w parlamentarnych, a nie dudę w drugiej turze - wciąż bronek lepszy.

To samo dotyczy B, bo "realizacja obietnic". Należy wybrać inny niż PO parlament, a więc znów bronek lepszy.

Jeszcze jakieś pomysły?
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: z takim podejściem negujesz w ogóle sens demokracji i chodzenie do wyborów to tylko kwestia wydania niepotrzebnych pieniędzy.
Słyszałeś o czymś takim jak fala wznosząca, albo koniunkturalizm? Myślę że każdy kto ma dużo do stracenia musi chłodno kalkulować szanse. Po zniesieniu hegemonii PO w mediach wszystko się może zmienić.
Dlaczego uważam że media są tak istotne? Nie wyobrażam sobie innego powodu dla którego ludzie są w stanie przełknąć tyle
  • Odpowiedz
z takim podejściem negujesz w ogóle sens demokracji i chodzenie do wyborów to tylko kwestia wydania niepotrzebnych pieniędzy.


@zgnily: ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie neguję sensu demokracji. Neguję sens tych konkretnych wyborów prezydenckich 2015.

Słyszałeś o czymś takim jak fala wznosząca, albo koniunkturalizm? Myślę że każdy kto ma dużo do stracenia musi chłodno kalkulować szansę. Po zniesieniu hegemonii PO w
  • Odpowiedz
Gdy PiS miał rząd


@zgnily: a więc i TVP na przykład. Marian Kowalski słusznie wytykał PiSowi, że biorą kasę z budżetu i wciąż nie umieją skutecznie stworzyć mediów anty PO. To tak a propos.

@LibertyPrime: Tak, lepiej wydajmy kasę na drugą turę bo nas stać, a co xD
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: widzisz patologię systemu, świetnie. Teraz rozumiem że czekasz na odpowiedni moment, jak długo masz zamiar czekać? Chcesz by Niemcy przywieźli ci z zagranicy Lenina który zrobi rewolucję w twoim kraju gdy będzie w stanie agonalnym?
Nie jestem za PiSem, będę rozczarowany gdy wygra wybory, ale nie zniosę kolejnych lat zamiatania afer pod dywan, plucia mi w twarz i słuchania w tv jak deszcz pada. Prawda, PiS miało TVP, ale
  • Odpowiedz
@adrianboss11: kolego, 3 zł x 30 mln ludzi. Ja tylko proszę o wykorzystanie tych pieniędzy w mądry sposób np. wsparcie jakiegoś OPP. Takie chamskie inwektywy kierowane personalnie to zachowaj dla swoich ziomeczków.
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: skoro odpisujesz to nie usuwaj wpisu, 3zł x 30 mln = 90 mln to jest nic w porownaniu ile mozemy zyskać głosując na Korwina, Kukiza, Brauna czy Kowalskiego, zobaczymy skąd weźmiesz pieniądze na spłate długu publicznego jak komoruski (i PO) bedzie dalej zgadzał się na zadłużenie kraju, może wtedy napiszesz żeby wcale nie robić wyborów a pieniadze przeznaczyć na długi ?
  • Odpowiedz
@adrianboss11: będę usuwał chamstwo i buractwo z mojego wpisu, a jak nie pasuje, to wiesz - nikt ciebie tutaj nie zapraszał, możesz pokazywać swoją słomę w butach w innych wpisach.

może wtedy napiszesz żeby wcale nie robić wyborów o pieniadze przeznaczyć na długi


ciekawy postulat, pomyślę o nim jak będę startował. Wciąż niezbyt merytorycznie i brak konkretnego przykładu, gdzie niewybranie bronka w pierwszej turze jest lepsze niż w drugiej. Przykro
  • Odpowiedz
@adrianboss11: ja nie łudzę się - ja proszę wykopków o wykop efekt, by każdy zgodnie z własnym sumieniem wybrał OPP i wpłacił tam 3 złote, gdy Bronek wygra w pierwszej turze.

Nie umiesz dobrze czytać ze zrozumieniem co? Nie spodziewałem się w sumie więcej po pierwszym komentarzu.

pozdrawiam i na razie.
  • Odpowiedz