Wpis z mikrobloga

Ponieważ oddaję głos na #komorowski po to, aby wygrał w pierwszej turze i zaoszczędził 100 mln na drugiej turze, to teoretycznie dzieląc to przez liczbę uprawnionych do głosowania 30 mln dzięki mojemu głosowi każdy z was zyskuje 3 złote.

Proszę po reelekcji brona w pierwszej turze o wpłatę od każdego wykopka tej kwoty na jakąś OPP dowolnie przez was wybraną.

Nie ma za co zwierzaczki, domy dziecka, chorzy na raka, dzieci z biedniejszych rodzin. Wykop się w końcu na coś przyda.

#wybory #wykopefekt #korwin #4konserwy
  • 22
  • Odpowiedz
@grzegorz-zielinski: faktycznie inaczej to zrozumiałem, ależ ten pomysł jest tak szlachetny "głosujmy na bronka a potem wpłacajmy pieniążki na OPP" niech rządzi nami bronek ze swoją sitwą po to żeby pobierać podatki m.in. na pomoc najuboższym i chorym a potem i tak sami bedziemy musieli im pomóc, to ja sie pytam po co te podatki skoro moglibyśmy - zamiast skarbówce płacić, przeznaczyć pieniądze bezpośrednio potrzebującym? to nic nie zmieni, 100
  • Odpowiedz
@adrianboss11:

Zmieniając system pomoglibyśmy im bardziej.


możliwe, dlatego pytałem o propozycję realnej sytuacji, w której coś się zmienia gdy bronek wygrywa w drugiej turze (bo na 99% wygra). Moim zdaniem taka sytuacja nie nastąpi, nie ma różnicy poza brakiem 100 milionów między bronkiem w pierwszej a w drugiej turze. A tak w ogóle, to są wybory prezydenckie i nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia, pogadamy na parlamentarnych.
  • Odpowiedz