Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałam serial który śmiało mogę postawić na równi, albo nawet wyżej z Breaking Bad, Prison Break czy Lostami. Pierwszy raz spotkałam się z czymś takim. Zaskakujący, dający do myślenia, zdumiewający. Mało który z seriali sprawia, że po samej muzyce czołowej mam ciarki, a po pierwszym odcinku mój mózg krzyczy "więcej!". Zero banału, zero podobieństw. Całkowita indywidualność. W głowie nie mogę znaleźć innego serialu czy nawet filmu, który byłby chociaż trochę podobny.
Efekty dźwiękowe dosłownie mieszają w głowie, obraz jest minimalistyczny. Nigdy nie widziałam czegoś w czym otoczenie brałoby tak wielki udział, a nie tylko było tłem. Brzydkie postaci, dosłownie. Każda jest brzydko intrygująca.
Minimalizm, krzycząca do widza cisza.
Mówię o Utopii. 6 odcinków, każdy po godzinie. Już pierwszy wystarczy żebym się w nim zakochała. Mało kto o nim słyszał, nie rozumiem dlaczego. Stawiam go w pierwszej piątce seriali bez wahania. Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia - oglądać!
#seriale #utopia
Twinkle - Właśnie obejrzałam serial który śmiało mogę postawić na równi, albo nawet w...
  • 65
@Twinkle: naprawde polecam, ogladalem go jednoczesnie z Utopia i ciezko stwierdzic ktory lepszy, inne klimaty. Kompania Braci ^^ . Rowniez mam wrecz za duzo do obejrzenia, rozumiem :p
@Twinkle: dobre sluchawki wystarcza, audiofilski sen to tylko sen :p no ciekawe co przyniesie 2 sezon, koncowka pierwszego wymiata, chociaz sam mialem nadzieje na troszke inna :)