Wpis z mikrobloga

Ile razy można upuścić #kaski xr1100 na beton?

Śladów żadnych nie ma ani w środku ani na zewnątrz, ciężko jest dbać o kask robiąc codziennie zakupy motocyklem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kilkanaście razy go obiłem przez 2 lata, ile to wytrzymie?

#motocykle
  • 8
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: W zasadzie nie zalecane jest to wogóle. Takie uderzenie nie tylko narusza spójnośc skorupy ale też tej wyściułki. Podobno. Mój też mi ostatnio spadł ( ͡° ʖ̯ ͡°) No myślałem, ze się wścieknę bo wypadł mi z ręki i do tej pory nie wiem jak ja to #!$%@?łem. Ale upatrzyłem sobie nowy NXR tylko czekam jak odrobinę stanieją :( Bo arai, które zawsze chciałem ciągle ma
  • Odpowiedz
@Jofiel: Shoei podaje, że można do nich przysłać na przegląd i ew naprawe - ale jak nie ma żadnych wyczuwalnych śladów to nie ma i tyle.
Zastanawiam się tylko jak bardzo takie drobne stłuczki skorupe osłabiają
  • Odpowiedz
@SUQ-MADIQ: Jeżeli w kasku nie było głowy w momencie upadku to nie ma się absolutnie czym przejmować. Kask waży 1,2-1,5kg, w momencie upadku zewnętrzna warstwa delikatnie się ugina i wraca do swojego kształtu, waga kasku jest zbyt mała, aby spowodować trwałe uszkodzenia. Dopiero w chwili uderzenia kasku z głową w środku następuje trwała deformacja struktury wewnętrznej, która raz zdeformowana nie wróci do swojego kszłałtu. Taki kask po raz drugi nie ochroni
  • Odpowiedz