Wpis z mikrobloga

Heloł. kupiłem samochód, nie zdążyłem go przerejestrować (mieszkam w mieście, zameldowany jestem na przedmieściach), wczoraj mineły 30 dni od dnia zakupu. Chciałbym pojechać samochodem do pracy bo miasto puściutkie:). Macie jakieś doświadczenia w związku z taką sytuacją? Czytałem, że nakaz rejestracji to martwy i nie egzekwowany przepis, ale martwi mnie sprawa OC którego też jeszcze nie przepisałem.
  • 12
@MrAnielski: zbieram się zbieram z tym że urzędy od 9:00 a ja codziennie mam rano albo pracę albo uczelnie. To może kolejne pytanie, czy ktoś się orientuje czy osoba trzecia może zarejestrować samochód na nas? Myślę o swoim ojcu który mieszka obok rzeczone urzędu.
@f4t4lity: nie jest istotne na kogo jest wypisane OC gdyż w tym dziwnym kraju uważa się że to samochód powoduje wypadek a nie kierowca #pdk więc jak tylko jest ważne na samochód to jest ok. Co do natomiast przeglądu to nie wiem czy nie jest tak ze w chwili zdarzenia drogowego ubezpieczalnia nie będzie robiła problemów że miałeś niesprawne auto. Sam termin rejestracji 30 dni w zależności od tego gdzie i
@f4t4lity: papier mozesz sobie wydrukowac i wyposac w domu. Po prostu w urzedzie trzeba bylo oplacic go w kasie i chyba dobrze miec dowod tej drugiej osoby.
Ale. Praktyki wiem ze roznie to wyglada w urzedach. Tak bylo u mnie. Na pewno na www urzedy znajdziesz druczek