Wpis z mikrobloga

Jesteście patriotami? Bo mnie np z tym krajem nie łączy kompletnie, totalnie nic za wyjątkiem tego iż mówię polskim językiem bo takiego mnie nauczono w dzieciństwie oraz mieszkam tutaj.

Nie wiem jak miałbym czuć się choć w 1% patriotą. Wiem, że patriotyzm jest piekny, ale nie ma totalnie nic co by mnie łączyło czy wiązało z tym krajem po za językiem i faktem, że tu mieszkam.

Ale przecież równie dobrze mógłbym urodzić się Francuzem, mieszkac we Francji i mówić po francusku, albo Anglikiem, albo Rosjaninem, albo Norwegiem etc.
Dlaczego miałbym być akurat polskim patriotom? Bo się tutaj urodziłem? Bo jacyś totalnie niezwiązani ze mną ludzie, z którymi nie mam nic wspólnego 500 lat temu dokonywali jakichś chwalebnych czynów?

#przemyslenia #patrotyzm #polska #oswiadczenie i moze też zainteresuje #emigracja
  • 96
  • Odpowiedz
@galeczek: No przecież napisałem, ze mieszkam. Ale wyłącznie dlatego, że sie tu urodziłem. Z tymże mogłem się przecież urodzić równie dobrze we Francji, Skandynawii czy Anglii. Czemu mam więc być akurat polskim patriotom? Tylko dlatego, że się tu urodziłem? Przecież tu ruletka, urodziłbym sie w Anglii to byłbym Angielskim patriotą itd...
  • Odpowiedz
@Nevardus: Gdzie byś się nie urodził to byś narzekał, proste rozwiązanie wyjedz i nieużywań wiecej języka polskiego, będziesz królem życia robakiem
  • Odpowiedz
@Annuncjo: Mozna być patriotą za granicą bo zmusiła cię do wyjazdu sytuacja ekonomiczna w kraju, za 1500zł rodziny na swoim raczej nie zbudujesz ale planujesz tu wrócić. Wina warunków w jakich żyjemy to chore państwo postkomunistyczne ze starymi czerwonymi strukturami które dożyna obywateli podatkami i media sterujące narodem jak marionetką.
  • Odpowiedz
@PecherzykGraafa: Bzdury piszesz. Tak było kiedyś. Dzisiaj nawięcej o patriotyzmie pierniczą sebixy i ci głupsi. Inteligentni widzą jakie to jest bez sensu i czują się raczej bardziej obywatelami świata, niż polski.
  • Odpowiedz
Btw kilka było negatywnych opinii, ale wciąż nikt nie podał ani jednego argumentu dlaczego miałbym być patriotą :D

Co tylko potwierdza iż mam rację.
  • Odpowiedz
@Nevardus: Byłeś kiedyś za granicą? Myślę że jakbyś pomieszkał przez chociażby rok w innym kraju, zrozumiałbyś że mimo że Polska obecnie to piekło, to nadal twoje piekło. I wtedy zrozumiałbyś co to patriotyzm. Jeśli byś faktycznie tego nie poczuł, to stwierdziłbyś że nie czujesz więzi z krajem, i zostałbyś tam gdzie ci dobrze. A napewno nie powinnieneś się wtedy chwalić tym jakim to jesteś nie-patriotą na stronie z śmiesznymi obrazkami
  • Odpowiedz