Wpis z mikrobloga

Jeszcze tylko Pep odpadnie z Barceloną i się skończy #!$%@? o wielkim Guardioli jaki to on jest wspaniały ze swoją tiki-taką, innowacyjnym wystawianiem na nie swoich pozycjach piłkarzy oraz, że Bayern pod jego wodzę się spisuje lepiej niż za Heynckesa.
#pilkanozna #guardiola #hejtujzpustulka
  • 33
  • Odpowiedz
@rooger: Trudno powiedzieć, bo nigdy nie miał zespołu, który byłby kadrowo i finansowo co najmniej w top3 Świata, ale jeżeli Luis Enrique wygra z Barceloną LM i La Ligę, to możesz śmiało założyć, że Wenger zrobiłby to samo z zespołem, który prowadził Guardiola czy obecnym Luisa. Strasznie irytuje mnie uważanie Guardioli za najlepszego trenera Świata, a nawet przez co niektórych w historii, szczególnie, że raz za razem pokazuje iż nim
  • Odpowiedz
@Pustulka: Pep trenował przez rok Barcelone B

Enrique wygra z Barceloną LM i La Ligę, to możesz śmiało założyć, że Wenger zrobiłby to samo z zespołem, który prowadził Guardiola czy obecnym Luisa.

A to z jakiej racji?
  • Odpowiedz
@Pustulka:

Wenger zrobiłby to samo z zespołem, który prowadził Guardiola czy obecnym Luisa

Bez przesady. xD Przecież to zależy od miliarda czynników, nie raz w footballu wielki trener zawodził mając świetną kadrę.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Pisałem o tym kiedyś, Guardiola tego potwora niejako stworzył. Dostał w spadku parę fajnych klocków, ale tak mi się wydaje, że przed jego przyjściem Messi strzelał <20 bramek w sezonie, że o Busquetsie i Pedro nikt nie słyszał, że Pique odstrzelił Ferguson itd. Nie bał się podejmować trudnych decyzji, nie miał problemów z odsunięciem Ronaldinho, Eto'o, Deco, czyli zawodników, bez których nikt sobie Barcelony wyobrazić nie potrafił. Mylił się,
  • Odpowiedz
@Pustulka: Nie lubię Pepa, ale akurat w ostatnim czasie gdy ma zdziesiątkowany przez kontuzje zespół akurat pokazał, że potrafi trochę inaczej ustawić zespół i nadal wygrywać.
  • Odpowiedz
@Pustulka: no ja trochę posypuje głowę popiołem, odnośnie ostatniej rozmowy o Pepie.

Mimo wszystko odbieranie mu chwały za to co zrobił z Barcelona jest nie na miejscu. Tak jak pisał @rooger, Guardiola zbudował Barcelonę po swojemu, od podstaw i stworzył potwora. Rekordowych 6 pucharów nikt do tej pory nie wyrównał.

Bayern to nie tiki taka. To coś na jej kształt. Wtedy zatrybiło, bo miał wykonawców skrojonych pod taka
  • Odpowiedz
@Masterfcb:

Pep trenował przez rok Barcelone B

Myślę, że ogromne sukcesy w 1 sezonie Barcelonie B, która była w 3 lidze otwierały drogę do posad w najlepszych klubach Świata. Nie ma co się oszukiwać, gdyby nie to, że był były zawodnikiem Barcelony, Katalończykiem i miał przyjaciela, którego był ulubieńcem w postaci Txiki Begiristaina to w życiu by nie dostał tej posady.

A to z
  • Odpowiedz
Swoją drogą, w pewnym momencie sam chyba zbyt bardzo uwierzył w swoje umiejętności.

Kompletnie tego nie rozumiem, kiedy to niby miało konkretnie miejsce?


@Pustulka: A chociażby wtedy, kiedy bez większych protestów pozwalał swoim podopiecznym wyfruwać z gniazda naiwnie wierząc, że lada moment wyczaruje następnego Fabregasa. Tak, wiem, komin płacowy, budowa stadionu... Miał tak mocną pozycję, taką opinię, że mógł prawie wszystko. Ale wydawało mu się, że kreowanie nowego Henry'ego, Vieiry, Fabsa to kwestia czasu, naturalna kolej rzeczy. Niestety nie.

że o Busquetsie i Pedro nikt nie słyszał,
  • Odpowiedz
@dumnie:

a kto przed nim? Jose to oczywistość, a dalej?

Historycznie, wliczając tych co ostatnio przeszli na emeryturę czy tylko tych co wciąż treneują?
  • Odpowiedz
Nie zmienia to faktu, że wszyscy trzej byli postaciami kompletnie anonimowymi, że świetnie wkomponował ich w drużynę.

Nie zmienia to też faktu, że miał okazję ich dobrze poznać trenując Barcę B, gdzie grali w tym samym systemie co drużyna A inny trener nie miałby na to zwyczajnie czasu.

Właśnie, miał dopiero 20 lat. Równie dobrze mógł pójść w tango, mógł rozmienić talent na drobne. Ale Guardiola pomógł zaprowadzić go na sam szczyt. Nie byłoby Cristiano jakby nie Ferguson, a potem Mourinho. Nie byłoby Messiego, gdyby nie Guardiola.

To są spekulacje nie możesz być pewien, że nie rozwinałby się podobnie pod innym trenerem tak samo sobie ceniących młodzież jak np. van Gaal czy Wenger.

Decyzja
  • Odpowiedz
Ciągle aktywnych.


@dumnie: Jose Mourinho, van Gaal, Marcelo Lippi, Rafa Benitez, Diego Simeone, Ancelotti, a nawet znienawidzony tutaj przez wielu Wenger. Oczywiście wiele osób pewnie się ze mną nie zgodzi.
  • Odpowiedz