Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros

Mirunie! Palę dużo papierosów (zwykle 2 paczki na 3 dni wychodzi ale jak mam dużo nauki to wychodzi znacznie więcej). Lwia część wypalanych fajek przeze mnie to coś na kształt stałych punktów dnia. Rytuałów typu przerwa w nauce, "faja z rana jak śmietana", przed snem, do książki itd..

Pytanie proste: co byście polecili żeby było w miarę tanio (sprzęt) i czysto - bez jakiegoś syfu (liquidy)? Nie jestem pewien, czy uzależniłem się od nikotyny, czy tylko od samego aktu. Nie wychodzi mi rzucanie, to chcę w jakiś sposób ograniczyć szkody na zdrowiu i portfelu.
  • 31
Nie wychodzi mi rzucanie, to chcę w jakiś sposób ograniczyć szkody na zdrowiu i portfelu.


@dzoskyy: sama nikotyna (oczyszczona z syfu, który znajduje się w liściach tytoniu), w małych dawkach nie wyrządza szkód, nie jest nawet rakotwórcza.

Wręcz przeciwnie - wykazuje bardzo pożądane działania. Co prawda - rozpoczęły się one stosunkowo niedawno, ale rezultaty są bardzo optymistyczne:

Dyskinesia and impulsivity in Parkinson disease, cognitive defects in attention deficit-hyperactivity disorder (ADHD), and
@dzoskyy: nie ma co oszczedzać na e-pecie, na fajki wydajesz jakies 400zl miesiecznie i tyle kosztuje bardzo dobry zestaw. Liquidy najlepiej samemu robic, bedzie to kosztowac niecale 2zl za 10ml wiec grosze i smak lepszy niz sklepowe.
Nie napisałem nigdzie o szkodliwości nikotyny, tylko, że się uzależniłem od niej.


@dzoskyy: jasne, z tym że po przejściu na e-papierosy, tak naprawdę - nie trzeba niczego "rzucać", jeśli nie chcesz.
Możesz nadal korzystać na pozytywnych właściwościach nikotyny, bez odmawiania sobie przyjemności i bez skutków zdrowotnych i ryzyka, które niesie za sobą palenie zwykłych papierosów.
@dzoskyy: za sprzetem w edymie, poster, peleon chyba ze chcesz przyoszczedzic i poczekac to fasttech, a bazy aromaty to roznie, ale tez w edymie, e-plyny, tylko nie daj Boze nie kupuj w Chinach baz i aromatow xd
To przecież o to mi chodzi. Napisałem, że chcę ograniczyć szkody na zdrowiu... W czym jeszcze widzisz problem?


@dzoskyy: ależ w niczym, jak najbardziej zachęcam do sprawienia sobie dobrego zestawu, za te min. 200-300zł i przerzucenie się na płyny nikotynowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzoskyy: sprecyzuj z góry ile chcesz na to wydać. Bo można kupić bdb sprzęt za 400 zł albo dobry za 200 zł, a nawet mniej.

Tak swoją drogą miałem tak jak Ty i wyszło na to że jestem uzależniony od rytuału puszczania dymu. Teraz nie dość, że czuję się mega lepiej niż jak paliłem zwykłe fajki, to zamiast wydawać 400 zł miesięcznie to wydaję niecałe 50 zł ;)
@dzoskyy: próbowałeś kiedyś w ogóle efajkę?

Generalnie to masz 2 opcje.
Nautilus mini + istick 20W - wychodzi około 200 zł
Subtank mini + istick 30W - lekko ponad 300 zł

Z tym, że ten drugi zestaw może być aż nadto dla początkującego (ogromna ilość dymu, możesz się zadławić, do tego 6mg liquidy będą za mocne i będą znikały w oczach). Póki się nie przestawisz do końca i nie zaczniesz sam