Wpis z mikrobloga

@zadig6: Ja mowie lepiej od niego jesli chodzi o swobode i ilosc bledow, ale nie mialem jeszcze szansy dostac bonusow z czestego obcowania z Norwegami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety z natury troche seplenie, ale postaram sie mowic wyraznie jak tam bede to moze nikt sie nie #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Tak zrób;) Nie musisz przecież mówić perfekcyjnie, chyba że chcesz zostać wykładowcą na uniwerku. Tu są lekarze zza granicy, którzy mówią gorzej niż ten koleś. A nawet jeśli nie mówisz za dobrze i w środku rozmowy ich pytasz jak coś nazywa się po norwesku, to tylko się cieszą. Przyjedziesz, to zobaczysz.
  • Odpowiedz
@zadig6: juz na couchsurfing zauwazylem roznice w odpowiedziach przy prosbie o nocleg. Jak napisalem po norwesku zamiast po angielsku do Norwegow to pisali, ze nie sa w stanie ugoscic 2 osob, ale, ze to fajnie, ze chce mi sie uczyc jezyka tak malego kraju i zycza powodzenia. Jedna Norwezka zaproponowala nocleg tylko dla mnie bez znajomego, ale sie udalo u innego goscia (niestety xD).

Zobaczymy na miejscu, jak bede sam z
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Najlepsza metoda. Ja się teraz wściekam jak ktoś do mnie po angielsku, tylko dlatego, że mam akcent. Im więcej z Norwegami, tym szybciej się nauczysz, ale na nauczenie się perfekcyjnej wymowy bym nie liczył. Lykke til:)
  • Odpowiedz