Wpis z mikrobloga

Czyżby coś się zaczęło dziać w sprawie terenu przy placu Wiosny Ludów?
http://epoznan.pl/news-news-57363-Swiety_Marcin_na_pustym_placu_stanie_hotel

Według Gazety Inwestor nowy hotel ma się pojawić przy ulicy Święty Marcin 1. Gdzie to jest? W pobliżu Kupca Poznańskiego. Chodzi o pustą działkę na terenie pomiędzy ulicami Święty Marcin, placem Wiosny Ludów i ulicą Szymańskiego.


W tym przypadku inwestorem ma być gorzowska spółka Zachodnia Korporacja Finansowa, a obiekt ma mieć 7 kondygnacji. I tu ma powstać elegancka restauracja. Od kilku dni próbujemy się skontaktować z prezesem spółki ZKF, ale do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania o domniemaną budowę hotelu. Z informacji Gazety Inwestor wynika, że obecnie spółka uzyskuje decyzje administracyjne, które mają umożliwić budowę hotelu w tym miejscu.

Pytanie tylko czy w tym miejscu nie byłby może lepszy jakiś park/skwer. Ktoś coś słyszał o jakichś konsultacjach społecznych dotyczących tego tereny?
#poznan
Pobierz flager - Czyżby coś się zaczęło dziać w sprawie terenu przy placu Wiosny Ludów?
http...
źródło: comment_BxhTNwUdiyFieAqwFr0d3HoXPFCGB4ec.jpg
  • 9
przechodziłem tamtędy ostatnio w sobote koło 14, syf masakryczny. śmieci wysypane z koszy, pełno butelek... a niby to centrum poznania...
@flager: To nie o plac Wiosny Ludów chodzi. Działka do zabudowy to ta gdzie teraz stoi "Bestseller", po drugiej stronie ulicy z Twojego zdjęcia.
@kompocki: A co do galerii, to kilka dni temu inwestor CH Metropolis, które miało powstać na Krauthofera/Dmowskiego, wycofał się z koncepcji galerii handlowej, ze względu na przesycenie rynku. Zamiast tego będą biura, mniejsze usługi i chyba mieszkaniówka, ale tego pewien nie jestem.
Miejmy nadzieję, że inni
@flager: jakiś czas temu pojawiła się informacja o dwóch nowych hotelach właśnie. Jeden z nich miał się ulokować w odnowionej pomaranczowej kamienicy na rogu Wroclawskiej i Gołębiej, a drugi miał powstać na działce (św. Marcin 6 bodajże), gdzie stoi Bestseller. Niestety wysiadł mi właśnie internet, także nie dokopie sie pewnie do źródła na telefonie. Jak nie zapomnę to wrzuce jutro :)
@flager: Takie mam właśnie wrażenie ze to jakiś błąd redaktora. News o którym mówiłem, wydaje mi się ze był z wiarygodnego zrodla. Postaram się cos poszukać jeszcze. Co do pl. Wiosny Ludów to jest tam sporo właścicieli, którzy nie mogą się dogadać. Niektórzy są w dodatku nieosiagalni, także chyba jeszcze przyjdzie nam poczekać na zabudowę tego miejsca.