Wpis z mikrobloga

7 592 - 1 = 7 591

Tytuł: Dlaczego tak nam trudno żyć
Autor: Robert W. Firestone, Joyce Catlett
Gatunek: poradnik
★★★★★★

Problemy psychiczne człowieka związane są przede wszystkim z systemem mechanizmów obronnych. Presja społeczna sprawia, że każdy jeszcze w dzieciństwie tworzy indywidualne obwarowania służące emocjonalnemu przetrwaniu. Mechanizmy te w późniejszym okresie życia przestają być potrzebne ostatecznie izolują nas i niszczą indywidualność. Sprawiają, że jako dorośli działamy mechanicznie, odcięci od umiejętności kochania i współczucia. Książka uświadamia nam, że powinniśmy spróbować życia bez zbytecznej autoochrony , bez kłamstwa i deformacji. Żyjąc w sposób otwarty, doświadczymy większego bólu, ale i większej radości istnienia będziemy zdolni do szczerego wyrażania siebie.

Książka zachwalana w wielu wątkach na wykopie. Jak każdy borykam się z problemami, więc postanowiłem w jakiś sposób sobie pomóc i przeczytać, nauczyć się czegoś nowego. Przyznam, że trochę się na niej zawiodłem. Dowiedziałem się tylko, że moim życiem żądzą mechanizmy obronne, oraz że powinienem je wyłączyć, uwolnić się od nich. Zabrakło mi odpowiedzi na pytanie: jak?

Dodaję też #motywacja i #samorozwoj , bo często pojawia się tam ta pozycja.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz romek9313 - 7 592 - 1 = 7 591

Tytuł: Dlaczego tak nam trudno żyć
Autor: Robert W....
źródło: comment_hoJvVXqBbO7RqcLV3QwGEibyxzhgSR7w.jpg
  • 4