Wpis z mikrobloga

#aborcja ##!$%@? #mistrzpainta

Potworniak też żyje!

Hej, obrońcy moralności!
A może dajmy człowiekowi wolny wybór i pozostawmy to jego sumieniu?

Rozdzielanie bliźniąt syjamskich, kiedy wiadome jest, że jedno z nich umrze ale jest to szansa na ratunek dla drugiego też jest złe?
A pobieranie narządów do przeszczepu po stwierdzeniu śmierci mózgu, gdy serce nadal bije, aby uratować innych?

Walczymy o wolność zniewalając.

blondeblossom - #aborcja ##!$%@? #mistrzpainta 

Potworniak też żyje! 

Hej, obro...

źródło: comment_vV3TduqRrrVDwBGSwBSCjuSOuKFE3DzB.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Adams_GA: Bo pokazuję podwójną moralność? A co jeśli ciąża może spowodować u matki np. prawie ślepotę? Takie sytuacje się zdarzają.

Trzeba było nie dawać dupy


@mattheamos: Mhm. Zgwałconej dziewczynie też to powiesz? Niekoniecznie pojawi się u lekarza wystarczająco szybko aby zażyć tabletkę "po". One nie mają później prawa do aborcji. Dlaczego?
Są przypadki w których aborcja jest potrzebna.
Nie chodzi tu o sytuacje "Ej ruchajmy się bez zabezpieczeń YOLO! Przecież
  • Odpowiedz
@blondeblossom: Ogólnie to jestem przeciwniczką aborcji. Ale nurtuje mnie jedna rzecz. W liceum miałam fajnego księdza - dało się z nim pogadać, to my wybieraliśmy tematy, był bardzo otwarty i nie bał się podejmować żadnych tematów, nawet sam krytykował kościół jako instytucję itp. Rozróżniał swoją własną opinię od opinii Kościoła.
Zastanawia mnie co w chwili, kiedy kobiecie w ciąży to dziecko zagraża. Kobieta jest nieprzytomna. Albo dziecko albo matka. Mąż może
  • Odpowiedz
Aborcyjne FAQ, przeczytajcie, zrozumcie i nawet nie dyskutujcie z tym

Co jest źródłem wszystkich praw?

Prawa są to naukowe, moralne zasady, gwarantujące swobodę działania w kontekście społecznym. Źródłem prawa do życia osoby ludzkiej jest jej natura jako racjonalnej istoty. Prawa są warunkami niezbędnymi dla osoby, by żyła jako racjonalna istota (człowiek) w społeczeństwie ludzkim. (Patrz: "Prawa człowieka" Ayn Rand, w "Kapitalizm: Nieznany Ideał")

Czy aborcja jest prawem?

Aborcja jest niezbywalnym prawem. Aborcja
  • Odpowiedz
@Siaa: Ja jestem za z tego właśnie względu, że
1. jest to decyzja i sumienie tych osób które chcą zabieg przeprowadzić
2. są właśnie sytuacje w których czasami trzeba podjąć taką decyzję. Jedną z takich sytuacji właśnie podałaś.
Nie mówię, że jest to łatwy temat i łatwa decyzja ale dlaczego jest to całkowicie zabronione?
Te kobiety które są w ciężkich sytuacjach i tak jakoś aborcji dokonają. Niestety często nielegalnie co może
  • Odpowiedz
@blondeblossom: No właśnie. Kolejną ciężką sytuacją jest ciąża z gwałtu. To już kompletna tragedia... Wątpię, czy istnieją kobiety, które by chciały w pełni wychować takie dziecko. Dziecko zawsze będzie przypominało. Poza tym, z dzieckiem trudniej znaleźć sobie prawdziwego chłopaka, męża, bo tacy porządni faceci to raczej uciekają od panien z nieślubnym dzieckiem.
  • Odpowiedz
@mattheamos: Zależy, czy któraś z osób na których Ci zależy nim leci.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety. Tu nie ma systemu 0-1...
  • Odpowiedz
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Niestety. Tu nie ma systemu 0-1...


@Siaa: Do tego zdania można sprowadzić każdą kwestię i to zamyka drogę do jakiejkolwiek dyskusji.
  • Odpowiedz
@Siaa: Więc aborcja jak na razie jest prawem bogatszych i tych którzy potrafią się zakręcić. A powinna być normalnie dostępna. Jasne, że nie powinno się jej robić u kogoś kto kilka razy w roku zachodzi "niechcący" ale jak sama widzisz czasami jest potrzebna. Nikt nikogo nie zmusza, tylko daje możliwość wolnego wyboru.

I oczywiście powinno być ograniczenie do któregoś miesiąca rozwoju płodu. Bo jakby ktoś wpadł na pomysł, żeby przeprowadzić "aborcję"
  • Odpowiedz
@blondeblossom: Ja jestem przeciwniczką jeżeli w ciążę zaszło się z własnej głupoty: seks z przypadkowym partnerem, po alkoholu, albo "nie ten moment" ... Ale jeżeli gwałt lub ciąża zagrażająca życiu to nie mogę powiedzieć stanowczego NIE. Boję się, że mogę znaleźć się w podobnej sytuacji i zastanawiam się co sama bym zrobiła.
  • Odpowiedz
A samolot z 300 osobami na pokładzie, który jest porwany przez terrorystów można zestrzelić?


@mattheamos: To Ty mi powiedz, czy można zestrzelić. Skoro życie płodu jest ważniejsze niż życie matki to jak będzie w tym przypadku?
Życie 300 osób czy kilka biurowców gdzie będzie minimum 800 osób?

  • Odpowiedz