Wpis z mikrobloga

@11mariom: Jeśli wybieracie się do Harrachova polecam Mumlavský vodopád, a po stronie polskiej w Szklarskiej Porębie wodospad Kamieńczyka. Bliżej Karpacza polecam Sztolnie w Kowarach. Jeśli będziecie mieli czas wieczorem i będziecie w Jeleniej Górze polecam się udać na Górę Szybowcową. Super widok na miasto.
@11mariom: W Ściegnach jest western city, w kowarach sztolnie i park miniatur, wszystkie trzy rzeczy warte obadania. W okolicy warto obadać różne pałace, w łomnicy/wojanowie są dwa obok siebie zdecydowanie warte obejrzenia :)
@11mariom: w Janowicach masz zamek bolczów, też fajny do zwiedzenia, Chojnik w Sobieszowie. Ja osobiście preferuje bardziej okolice wokół Szklarskiej Poręby tam więcej miejsc fajnych jest do chodzenia i jazdy na rowerze :P
@jerzy110992: utwierdzasz mnie w liście rzeczy, które pamiętam z wcześniejszych pobytów i które wynalazlem na necie. No to nie jest źle.

Chojniik to chyba punkt obowiązkowy - przez filmiki Jędrka, które na wykopie były :)

A co lubimy? Nie ma jakiś konkretów - wolę mieć dłuższą listę i sobie coś z niej wybrać niż siedzieć i nie wiedzieć co robić ;)

@11mariom: ja bardzo często polecam w tagu #karpacz czy #szklarskaporeba góry Izery, bardzo niedoceniane mi sie wydaje, w zasadzie tylko w zimie znane z biegu piastów, a tam są meeega piękne widoki, mógłbym tam spacerować codziennie :))
Zależy co kto lubi, jeśli ktoś lubi literaturę to może być warto zwiedzić dom gerharda Hauptmanna w jagniątkowie. Można sobie ułożyć taką wycieczkę, na Chojnik, a potem podjechać 15-tką do Domu Gerharda HAuptmanna i