Wpis z mikrobloga

Nawiązując do #ama z Anrzejem Dudą można dojść do wniosku, że część wykopowiczów ma zbyt wygórowane wymagania. Gość odpisał na 56 pytań w ciągu dwóch godzin. Wydaje mi się, że to dość sporo, bo na przeczytanie pytania oraz sformułowanie i napisanie odpowiedzi zajęło mu średnio ok. 2 minuty. Sami postawcie się w takiej sytuacji i zobaczcie, że to wcale nie jest tak dużo czasu, żeby napisać coś z sensem. Poza tym nie od dziś wiadomo jak postępują partie głównego nurtu i ciężko było oczekiwać jakiś przełomowych odpowiedzi. Poza tym jeśli odpowiedzi nie były satysfakcjonujące, to daje to podstawy do myślenia, że nie jest to może właściwy kandydat na prezydenta? To też zawsze jakaś informacja. Z końcową oceną poczekałbym jednak na AMA pozostałych kandydatów, którzy zgłosili chęć udziału.
#oswiadczenie #polityka
  • 7
  • Odpowiedz
@wykop @Kontestator: Jak dla mnie wczorajsze #ama było porażką. Ludzie w krótkim czasie zasypali pana Dudę gradem mniej lub bardziej sensownych pytań, a on wybierał sobie najbardziej mu pasujące.
Dlaczego nie zrobimy tak, że dzień przed planowanym #ama wszyscy chętni przedstawią swoje pytania, a te z największą ilością plusów (pula pytań do ustalenia) zostaną przedstawione kandydatowi.
  • Odpowiedz
@Kontestator: Bardziej chyba chodzi o wybór pytań, na które odpowiedzi udzielił, aniżeli tempo odpisywania. Inna sprawa, że odpowiedzi były sztampowe i w populistycznej konwencji.
  • Odpowiedz
@Krisxp: W sumie zmiana zasad w trakcie gry mogłaby być odebrana jako chęć "pogrążenia" Dudy i wydaje mi się, że byłoby nie w porządku. Aczkolwiek warto to rozpatrzyć przy następnej okazji. No i ponownie zaznaczam, że jakość odpowiedzi zależy właśnie tylko od kandydata. Dlatego to też w jakiś sposób o nim świadczy. Skoro wolał odpowiedzieć na pytanie o kebaba to można wysnuć co najmniej dwie hipotezy:
1. Wolał unikać trudnych pytań,
  • Odpowiedz