Wpis z mikrobloga

@martusiek: @zajoncc: @sheilacooper: jako, że jesteście zainteresowani, trochę pogrzebałem w necie, bo #pracbaza motzno i nasunęły się takie refleksje.
Wygląda na to, że kot na zdjęciu jest dziełem natury w 100%. Rasa to Maine Coon, prawdopodobnie osobnik pochodzi gdzieś z Niemiec, Polski, Czech, lub Rosji, bo u nas krzyżuje się poszczególne kolory. Załączam zdjęcie jakie mutacje kolorystyczne można uzyskiwać.
yeloneck - @martusiek: @zajoncc: @sheilacooper: jako, że jesteście zainteresowani, tr...

źródło: comment_jQA7ZVLImfLP4cW4iikEdB3pCOtQ4d1L.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@yeloneck: Tylko że Maine Coony to te puchate olbrzymy, a ten nie wygląda na takiego. Chyba że po krzyżowaniu trochę więcej się zmieniło, niż maść :)
Ale dziękuję za info, bardzo ciekawa ;}
  • Odpowiedz
@martusiek: @sheilacooper: @zajoncc: z drugiej strony, na kolejnym zdjęciu nie przypomina już MC. Jeszcze więcej informacji znalazłem i wychodzi na to, że ten kot urodził się całkowicie czarny i dopiero w wieku 7 lat zaczął zmieniać kolor. Koniec końców, kot ma prawdopodobnie bielactwo nabyte, bardzo podobne do tego, które występuje u Panter. Kot aktualnie ma 17 lat i wygląda tak :)
yeloneck - @martusiek: @sheilacooper: @zajoncc: z drugiej strony, na kolejnym zdjęciu...

źródło: comment_yEk2t9myREaqD9NfFxK0yJJB5yPysSdC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz