Wpis z mikrobloga

Drogie Mirabelki i Mirki związane z #hr
Mam taką rozkminkę związaną z #kariera w #korpo. Po wielu latach rozkminek i poszukiwań, mniej więcej wiem co chciałbym robć i gdzie się znaleźć za X lat. Wiem gdzie jestem i ile jeszcze powinienem przejść żeby znaleźć się tam gdzie chcę. I tu następuje pytanie:
Pisać o tym? Jak do tego podchodzicie że pacjent mówi wam że wasza firma jest tylko etapem? Że wykorzystam was do cna, próbując nauczyć się czego tylko się da w zamian oddając to co mam i ciężko pracować na waszą rzecz. A potem porzucić dla następnego etapu.
Wiem że wszyscy tak naprawdę to robią i rotacja obecnie wynosi 2 - 3 lata. Ale czy przyznawać wprost czego się chce...
#dumajzwykopem #rozkminkizwykopem
  • 10
@kaosha: Ja Ci radzę: mów wprost o swoich zamiarach i planach. Zostanie to odebrane dobrze o ile tylko:

1. Nie trafisz w rozmowie na kretyna/kretynkę który myśli, że będziesz dla nich tyrał przez następne 10 lat. Ale takie głąby to raczej rzadkość.
2. Twoje plany nie są zbyt radykalne, tzn. zamierzasz odejść np. już po roku i wynieść listę klientów.

Pamiętaj też, że niektóre korpo zakładają przesadnie długi czas zwrotu z
@kaosha: klam, i wytnij z cv co druga firme bo bedzie widac ze zmieniasz czesto

nie miej sumienia dla polskich januszybiznesu zapewniam CIe ze zaden z nich nie patrzy na ciebie inaczej jak na tania wyksztalcona sile robocza ktora nelzy wycisnac do ostatka a jak bedzie pekac do na bruk