Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy. Jest problem.
Właśnie dotarła do mnie antena pokojowa dvb-t Signal. Podłączyłem do tv (jestem pewien, że ma wbudowany odpowiedni tuner, model to Sony KDL37ex500) i tu pojawia się problem. Mianowicie, za cholerę telewizor nie wykrywa anteny, pod żadnym wejściem. Próbowałem również wciskać klawisz na pilocie 'Digital/manual', ale to nic nie daje. Albo jestem debilem albo coś nie tak jest z tą anteną.
A chciałem dziś obejrzeć #klan.
Pomóżta.

  • 16
@Ebriel: Podaj lokalizację w której chcesz odbierać. Żaden telewizor nie ma czegoś takiego jak "wykrywanie anteny"
Musisz przełączyć odbiornik w tryb cyfrowy i puścić automatyczne wyszukiwanie albo wklepać z palca numery kanałów / częstotliwości konkretnych multipleksów.
Z tym że twój TV (KDL37ex500) nie obsługuje MPEG-4 a tylko MPEG-2 więc nic nie zobaczysz, ewentualne komunikat Selected service is scrambled or cannot be decoded
@dktr: Ok, autoprogramowanie cyfrowe wykonałem. Znalazło kanały, ale nadal czarny ekran. Do najbliższego nadajnika mam ok. 4km, więc sygnał powinien być dobry.
@Ebriel: Chyba że się mylę bo dane techniczne są różne. Zapewnij dobry sygnał - jeśli się da wystaw za okno antenę. Zobacz na jakim kanale nadaje konkretny multiplex wpisz zrób wyszkukiwanie. Jest szansa że masz blisko nadajnik "Telewizji mobilnej polsatu" i tam masz kilkanaście zakodowanych kanałów a multiplexów z naziemnej nie odbierasz.
@dktr: tv już ma z 2 lata, tak myślę. Nie ja go kupowałem- dziewczyna dostała w prezencie. Też sądziłem, że obsługuje, specjalnie sprawdzałem specyfikacje 10razy przed zakupem anteny.