Wpis z mikrobloga

Hej muzyczne Murki! Mam dla was zadanie-zagadkę! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Od jakiegoś czasu poszukuję piosenki, która musi posiadać tylko 2 cechy:
ma być krótka (do około 2 minut);
ma być dobra do tańca bujańca.

Sytuacja zdaje się być jasna. Wesele i zwyczaj pierwszego tańca przeciwstawiają się umiejętnościom i chęciom państwa młodych. Nie lubimy tańczyć (ja to jeszcze jakoś przeżyję, ale mój #niebieski to już gorzej), ale nie chcemy, żeby obeszło się bez tej "tradycji", bo to jednak miły akcent. Więc jak znacie jakiś mega krótki, spokojny utwór, to po ślubie (za rok ( ͡ ͜ʖ ͡)) wysyłam weselną wódeczkę!
Możecie się też podzielić radą, jak wyszliście z tej niekomfortowej sytuacji, jeśli wasze odczucia co do tańca są zbliżone do naszych (ʘʘ)

#muzyka #wesele #taniec #pomocy
  • 5
@zielonasowa: Możecie rozpocząć tańcem wszystkich gości czyli np polonezem :) My akurat chcielibysmy rozpocząć zabawą, zwaną tańcem belgijskim, wpisz sobie na yt i zobaczysz :) zamiast naszego własnego tańca, bo raczej nie lubimy tańczyć, a jak jeszcze wszyscy mają na nas patrzeć to tylko gorzej :P

Mniej więcej tak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=HaoeHXMoQFo :) kroki dośc proste więc łatwo będzie nauczyć gości, wszyscy się rozruszają i będzie można zacząć zabawę na parkiecie
@mosia91: Znam taniec belgijski! I co lepsze, też mieliśmy taki pomysł, żeby rozpocząć polonezem :D Ale w końcu stwierdziliśmy, że chyba tak czy siak trzeba postawić na "klasykę". Chociaż rozwiązania do końca jeszcze nie mamy.

@ahaw Haha, niee :D Własny potwór słowotwór :D Chodzi po prostu o powolny taniec, bo też nie chcemy świrować z układami i super "śmiesznymi" akcjami. Chcemy się po prostu pobujać do muzyki :D