Wpis z mikrobloga

Mirki, BMW E46, M54B22 czyli benzyna. Jak wlałem troche za dużo chłodniczego to odciągnąć nadmiar jakąś strzykawą czy zostawić i obserwować czy temperatura jest w normie przez pierwsze kilkadziesiąt km jazdy?
Przez ok. 10 tys. km, czyli rok jazdy ubyło jakieś 700-800 ml. Wlałem na oko o 100-200 ml za dużo. Jest się o co martwić?

#motoryzacja #bmw #e46
  • 8
  • Odpowiedz
@KeepCalm: spróbuj dobrze odpowietrzyć układ to po pierwsze jak będzie dalej za dużo to odciągnij. Jeśli ci ubywa płynu to albo miałeś gdzie zapowietrzony układ albo masz uszkodzoną uszczelkę pod głowicą a w najgorszym razie pękniętą głowice.
  • Odpowiedz
@kocham_cie: @Arturrow: odciągnąłem ok. 150 ml i zrobiłem 20 km. Jutro na zimnym silniku zajrzę jeszcze raz. Wychodzi, że dolałem 800 ml po 10k km.
Kupiłem go rok temu, był porządnie przetrzepany po kupnie, oprócz całego pakietu startowego została wymieniona chłodnica, płyn chłodniczy i odma w dobrym, ale nieautoryzowanym serwisie.

Nie ma innych problemów z silnikiem, nie bierze oleju itp.
W maju albo czerwcu podrzuce im auto profilaktycznie na coroczny
  • Odpowiedz
@kocham_cie: miesiąc później: ja nie zauważyłem i nie znalazłem nic niepokojącego, wczoraj mechanik, lokalny spec od BMW polecany na forach, przejrzał samochód i też nic nie wypatrzył. Może po prostu nie był wcześniej dobrze odpowietrzony albo jest gdzieś jakaś mała nieszczelność. Będę obserwował stan płynu i podobnych rzeczy, żeby mieć to pod kontrolą. Dzieki.
  • Odpowiedz