Wpis z mikrobloga

Elo mirasy. Wie ktoś może, czy jest jakaś książka z przykładami (zadaniami) dla TOTALNIE POCZĄTKUJĄCYCH w #python? Obecnie robię sobie "Python Programming for the Absolute Begginer" oczywiście wydanie 3 w PyCharm. Jednakże, ta książka to bardziej taki podręcznik. Moim zdaniem dobry (uprzedzając, "Learn Python the Hard Way" zamierzam przerobić po tej książce), ale brakuje mi takiego....zeszytu ćwiczeń. Coś jak w szkole, że masz podręcznik z teorią i jakimiś 1-2 przykładami, ale zadania bierzesz z innej książki i robisz ich jak najwięcej. Najlepiej gdyby to było w pdf-ie, od podstaw i dużo przykładów od banalnych po te trudne.

Kolejna sprawa, możecie polecić jakieś książki, które są ogólnie popularnonaukowe jeśli chodzi o kucowanie/informatykę? Moja wiedza informatyczna ogranicza się do standardowej obsługi kompa (przeglądanie neta, Excel, Word itd. czyli w sumie wielkie nic). Chciałbym się dowiedzieć, jak to działa. Po co? Nie żeby zostać programista za 10k, po prostu myślę, że za jakiś czas będzie to coś tak powszechnego i normalnego, jak obsługa Worda. Chcę się tego nauczyć dla przyjemności, by w przyszłości, może nawet stworzyć dla siebie jakiś program, który pomógłby mi w jakiejś pracy czy coś.Tylko że sporą barierą jest brak wiedzy jeśli chodzi o informatykę.
#python #programowanie #naukaprogramowania
  • 9